Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul csinalom? 2eves...

Rosszul csinalom? 2eves kisfiamat igy etetem reggel 8fele reggeli tejecske aztan meg eszik velunk is pl. virslit, aztan kimegyek vele aztan otthon gyumolcs es alvas. Felkel es fottkaja. Jo ez igy?

Figyelt kérdés
anyam azt mondogassa h mielott lefektetem ne gyumolcsot adjak neki hanem fottkajat es h gyomorsullyedest fog kapni a gyerek.nem jol csinalom?ti hog csinaljatok?
2012. dec. 14. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Ne haragudj, hogy gyerek nélkül idepofátlankodok, de ha abból indulunk ki, hogy a gyümölcsöt sokkal gyorsabban emészti a szervezet, akkor előbb mindig a gyümölcs, mert ha pl eszik főtt kaját, és nem sokra rá gyümölcsöt, akkor míg szép lassan emésztődik a főtt kaja a gyümölcs már szinte erjed a belekben és emiatt szélgörcse lehet az embernek. Legalább is a felnőtteknél így van. Ezért kell főétkezés előtt 2 órával enni a gyümit kb.


Persze lehet ez gyerekeknél másképp van.

2012. dec. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hány órakor kapja a gyümölcsöt? 2x alszik napközben?

Ha tízórai a gyümölcs, és utána alszik egyet, azzal nincs gond szerintem.


Első: mivel a gyümölcs után alszik egyet a gyerek, nem azonnal kapja utána a főtt ételt.

2012. dec. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tudom.


De pl ha eszik valami főzeléket, annak 1 óra biztos kell a gyomorban, szóval én akkor is inkább előbb a gyümölcsöt, utána a főételt enném/etetném.

2012. dec. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a gyumolcs tizorai igaz neha elcsuszik 11re is.meg azert is adom a gyumit alvas elott mert ilyenkor meg nemsokat enne a fottkajabol,es mikor felkel akkor eheske.
2012. dec. 15. 00:04
 5/7 anonim ***** válasza:
10 órai a gyümölcs, az köztes étkezés, 1-1,5 óra alatt lebontja a szervezet. így f12kor ideális az ebéd, aztán meg az alvás :) a bölcsikben, ovikban is így van, szerintem nem árt ha a gyerek azt a rendszert szokja meg amiben évekig benne lesz. de ettől függetlenül te úgy csinálod ahogy akarod, én az enyémet gyümivel a pocakjában nem szívesen fektetném le :)
2012. dec. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most mult 2 eves a fiam. Reggel 7 korul kel, kap meleg tejet aztan 8 korul reggeli - mikor mi - aztan tizorai korul gyumolcs vagy sajt vagy kefir. Delben ebed es egy ora korul megy aludni. Alszik legalabb 3-ig rossz napokon jo napokon 4-ig. Ebredes utan tejecske aztan uzsonna. Amit ker. Este 6 korul vacsora.

En azt vettem eszre, hogyha rendesen ebedel, jobban alszik de ehez hozz tartozik az is, hogy mennyit rohangaltunk kinn a friss levegon.

Nem hinnem, hogy gyomorproblemakat kapna azert mert gyumolcsot adsz neki! Latom Anyud jol elbizonytalanitott.

2012. dec. 15. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Választ nem tudok írni a kérdésedre, de kb. 1éve állandóan ezen vacilálok én is. Nekem is az a jobb, amikor úgy csinálom, mint te (de fogalmam sincs, hogy a gyereknek mi a jobb). Az biztos, hogy nálam a fő szempont, hogy ha 10kor gyümit kap, 12kor ebédet: azzal az a gondom: 1. Nem igazán van oda a gyümiért, ès még nem is éhes, max 2falat gyümit eszik, és akkor egész napra ennyi volt. 2. Jól beebédel, leghamarabb 1kor alszik el, de inkább később, ès alszik 4ig, este meg 10nél előbb nem hajlandó lefeküdni. Ha 11körül kap gyümit, akkor szívesebben megeszi, utána esetleg 1-2keksz.12körül elalszik, 2körül kel, 3körül ebédel jó étvággyal. Így este is hamarabb kidől. Arra várnék ötleteket én is, hogy ha ebéd után alszik, hogy etessek vele több gyümölcsöt. Uzsonára abszolút nem hajlandó gyümölcsöt enni, csak nyűgös, és nagyon éhes. És hogy altassam 10előtt, ha 3-4ig alszik?
2012. dec. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!