Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcéma a térdhajlatban! Mitől...

Ekcéma a térdhajlatban! Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Fél éves a babám, akkor jelent meg, amikor először adtam neki almát - félig megfőzve, anyatejjel összeturmixolva kapta, nagyon keveset evett első nap, másnap pedig max pár kanállal, aznap este jött ki rajta. Ez két hete volt, azóta abbahagytam az almát, én is abbahagytam a tejtermékeket, paradicsomot, narancslevet (szoptatok), már gyakorlatilag vajas-sonkás kenyeret eszek csak, meg sült húst krumplival vagy valamilyen tejmentes tésztát, mégsem javul a kiütés.


A ruháit baby sensitive mosószerrel mosom, és mosás után még üresen is kimosom egyszer, hogy biztosan kijöjjön a mosószer. Öblítőt nem használok.


Pamut body és rugdalózó van rajta minden nap. Gyógyszertári fürdetőt használjuk még mindig, de amióta ez a probléma, csak 3 naponta fürdetem, mert fürdetés után minden este rosszabb.


Az orvos írt fel szteroidos krémet, de még nem akarom használni, hátha tudtok segíteni és kiderítjük az okát.


Bárkinek bármi ötlet?


2013. ápr. 21. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy a melegtől van? hogy beizzad neki?
2013. ápr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kisfiam 3 hónapos korától súlyos ekcémában szenved. Most lesz 8 hónapos, már elkezdtem a hozzátáplálást.

Két hete elkezdtem egy speciális diéta alapján hozzátáplálni (egyébként 4 hónapos kora óta speciális tápszert kap), és végre javulást tapasztalok.

Ne adj neki még almát, se más gyümölcsöt, inkább zöldségekkel kezdd el a hozzátáplálást, de ne krumplival. Sütőtök, cékla, répa mehet. Ne adj neki semmit, amiben rizsliszt van (tejpépek, bébiételek). Ha eddig nem volt ekcémás az anyatejtől, szerintem nem kell diétáznod, csak próbálj minél kevesebb feldolgozott élelmiszert fogyasztani.

Glutént megpróbáltad már bevezetni? Lehet, hogy attól is kijön az ekcéma. Ha nagyon szenved, vakarózik, és nem múlik az ekcéma, próbáld ki a Halicar nevű homeopátiás krémet az ekcémás területen, és kend be sheavajjal az egész testét fürdés után. A fürdővízbe tegyél egy pici olivaolajat. A víz ne legyen túl meleg, és rövid ideig fürdesd. Öblítő helyett én ecetet használok.

2013. ápr. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az anyatejtől van a probléma, nem gondolnám, hogy folytatnod kell a diétát. Ahogy olvastam az írásodat, szerintem mindent jól csinálsz. A szteriodos krémet én sem használnám, kislányom is ekcémás, szerencsére nekünk nem kellett, mert kordában tudom tartani a dolgot más ápolókkal. Nálunk a frezyderm kamillás fürdető és a babakrém vált be nagyon.
2013. ápr. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem a melegtől van, nincs nagyon beöltöztetve csak éjjelre, de nem reggel a legrosszabb tehát nem hiszem hogy a polár pizsi miatt lenne. Krumplit már pár napja adok neki, az almát meg megfőzöm így kevésbé savas, ezektől sem rosszabb a dolog. Csak épp nem is javul. Én már arra is gondoltam hogy mivel nagyon hasfájós volt, még mindig nem eszek mindent, és lehet hogy valami ásványi anyag hiánya van pont attól, hogy csomó dolgot (káposzta, brokkoli, karfiol, kukorica, nyers hagyma stb) nem eszem.
2013. ápr. 22. 11:06
 5/7 anonim válasza:
a szteroidos krém nagyon gáz! próbáld ki az exxema kenőcsöt, nekünk az nagyon bejött, és nincs benne szteroid.
2013. ápr. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
most shea vajjal kenem, és azóta picit jobb. Köszi a tippeket :)
2013. ápr. 24. 07:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, hátha nézed még a kérdést.

Elmúlt a shea vajtól az ekcéma?

Nagyon érdekel, mert most ugyanez a helyzet nálunk, alma bevezetése után lett ekcémás a babám és hiába hagytam abba, nem javul, sőt.

2013. máj. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!