Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig normális dolog a...

Meddig normális dolog a kancsalság babáknál?

Figyelt kérdés
Illetve meddig kellene magától helyreállnia? És ha nem áll helyre, mit tesz az orvos egy pici babával?
2009. szept. 25. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem valaki azt mondta, hogy 6 hónap, valaki meg azt hogy 1 év.Aztán a doki 1 évet mondott.
2009. szept. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Más a kancsalság, és más, ha csak időnként bekancsalít. Melyik van nálatok? Mert az első esetben mihamarabb gyerekszemész, a második esetben kb. 6 hónapos korig "elmegy".
2009. szept. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is sokat bandzsit a drága 7 hós. a doki mondta hogy 8-9 hósan menni kell szemészetre ha nem múlik el :(
2009. szept. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindkettő tünet előfordul. Néha bebandzsít akkor is, ha közel vesz valami játékot/kezét az arcához, és azt nézi, de ha oldalra tekint, nem állnak teljesen egyirányba a szemei.
2009. szept. 25. 17:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Én pont a minap olvastam egy baba könyvben, hogy ha 3 hónapos koráig nem múlik el a kancsalság, akkor érdemes orvossal megnézetni.
2009. szept. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vidd el gyermekszemészetre. Általában kb fél évet mondanak a kancsalságra.

Az én fiamra azt mondták, hogy álkancsal. Vagyis, hogy széles az orrnyerge, ezért gyakorlatilag olyan, mintha mindkét belső szemzúg egy kicsit takarásban lenne. Ez onnan is látszik, hogy nem mindig ugyanazzal a szemmel, hanem mindig másikkal kancsalít, attól függően, merre néz. Nálunk kb 10 hós koráig feltűnően kancsalnak tűnt, most 15 hós de már nem látom annak.

2009. szept. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. szept. 26. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!