Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segíthetnék?

Hogyan segíthetnék?

Figyelt kérdés
Barátnőm, 10 hete szült..... Akkor úgy tűnt minden oké....elmondása alapján is akkor még élvezte ezt az egészet. Ma ott tartunk hogy a napi tali mellett 1-1 órát beszélünk telón.... illetve én beszélek. Teljesen befordult utál anyának lenni, nem érzi hogy ő anya, egy feladatnak látja kicsit.... Minden nap sír.... a baba viszont nem... ő egy tünemény. Ezt anyukája is tudja de nem érzi jónak ezt az egészet anyaságot. Én nem hibáztatom, mindig elmagyarázom neki van ilyen majd jobb lesz. Teljes vállszélességgel vagyok ott mellette de egyre jobban látom hogy ki van... Holnap megy pszhiológushoz.... remélem segít neki. Nagyon szeretem őket. Ha van akinek van tippje, vagy volt ilyen helyzetben segítsen nekünk. Köszönjük.

2013. ápr. 22. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem szülés utáni depresszióba esett, vagy a végkimerülés határán van. A pszichológus jót fog tenni neki, ellátja pár jó tanáccsal. Minél több pihenés kellene neki, attól javulna kicsit a helyzet.
2013. ápr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is szülés utáni depresszió. nagyon jó hogy ilyen korán már szakemberhez fordul. minden jót neki, biztos segíteni fog majd!
2013. ápr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A lehető legjobb megoldás, hogy szakemberhez fordul. Tuti, hogy szülés utáni depressziója van, de szépen rendbe fog jönni, csak hallgasson a pszichológusra.

Az sem lenne rossz, ha néha rá tudná bízni a picit másra, nem kell több, csak 1-2 órácska. Így elmehetnétek együtt fagyizni, beülni egy cukrászdába egy sütire vagy csak sétálni kicsit és beszélgetni, lehetőleg ne a babáról. Fontos, hogy kicsit ki tudjon kapcsolni.

2013. máj. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én voltam ilyen helyzetben,,igen ez szülés utáni depresszió!

nagyon jól teszi anyuka ha elmegy pszhihológushoz,kap majd gyógyszert,szedje is rendesen!

A Te részedről meg úgy tudsz neki segíteni ha néha elviszed a picit sétálni anyuka meg pihenhet,lazulhat,vesz egy nagy kád fürdőt stb vagy ha van kire bízni a picit akkor ketten menjetek el vásárolni,cukiba vagy fagyizni bármi,amit esetleg régen is csináltatok közösen(mi pl barátnőmmel nagy turka fanok vagyunk)Illetve azt tudom mondani amit a barátnődnek is elmondhatsz,hogy az elejét én sem nagyon élveztem mikor még pici baba és csak fekszik-eszik-alszik!Egyszerűen dögunalom volt az életünk,de mikor már elkezdett járni,már tudtunk menni játszóterezni,biciklizni,strandolni onnantól kezdve élveztem igazán!


Le a kalappal előtted..IGAZ BARÁT VAGY aki a bajban is ott áll a másik mellett,hogy segítsen!

2013. máj. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem értem. Hogyha a babával nincs probléma, csomó szabadideje van, nem nyűglődnek, akkor miért lett depressziós? A bezártság miatt? Mit mond a barátnőd?


Nekem is kicsi még a babám, de nem a nyugodtabb fajtából. Mindig van vmi, ami miatt nem hagy unatkozni, így nekem is vannak olyan napjaim, amikor legszívesebben világgá mennék.


Ilyenkor engem leginkább az nyugtat meg, hogyha valakivel a családból meg tudom beszélni, kicsit besegítenek a babánál.

Ezen kívül minden este elsírom a napirenden lévő babagondokat (:)) a férjemnek, ő megvígasztal, felvidít. Beszélgetünk sok másról is, mesél mi történt vele. Nekem ez válik be, máshogy lehet, hogy becsavarodnék. :))


A barátnőd sokat van egyedül a babával?

Hogy van?

2013. máj. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És a férj hogy viseli az egészet?


A lehető legjobb megoldásnak tartom én is a pszichológust a barátnődnek, a többiek leírták, hogy segíthetsz, ennél többet Te nem tudsz tenni és nagyon örülök, hogy még vannak ilyen barátok, mint Te is vagy.

Remélem rendbejön minden vele!!

2013. máj. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Eltelt egy kis idő mióta ki írtam a kérdést. Egyre jobban és jobban van. A pszichológus vissza vezette a dolgokat arra hogy rossz volt az anyukájával a kapcsolata. Ezáltal a tudat alattija annyira dolgozott azon hogy ne legyen rossz anyuka ő is hogy szinte elhitte hogy rossz anyuka. De most napról napra jobb minden. A kicsi egy tipikus eszik alszik baba. Barátnőm munka mániás volt, most ezt el kell felejtenie egy kis időre. Párja elég rossz beosztásban dolgozik, sokat vannak barátnőmék éjszaka is egyedül.... Ráadásul apuka is az a parázós apuka. De mondom napról napra látom a javulást.... Köszönöm mindenkinek aki írt :)
2013. máj. 11. 15:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves 5ös! én sajnos ugyanígy lettem depressziós. nyugodt és jó babám volt mégis depressziós lettem. már gondoltam én is pszihológusra de végül nem mentem el, pedig jobb lett volna. fél év alatt lábaltam ki belőle, és nekem is az volt a bajom hogy túl jó akartam lenni. remélem a kérdező barátnőjénél is minden rendben lesz!
2013. máj. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!