Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan fog egyedül...

Mikor és hogyan fog egyedül elindulni?

Figyelt kérdés

Ha már egyedül feláll,kapaszkodva(bútor,járóka) és ha fogom a kezét szépen(nagyokat) lépeget.11hónapos

hogy fog ez lezajlani?mármint,hogy egyedül elindul?tapasztalatok?


2009. szept. 25. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
elindulásról nincsen tapasztalatom még, de nálunk ezt követte, hogy elengedte a kapaszkodóját. örült neki, hogy minden fogás nélkül ácsorog. mostanában gyakran csinálja, hogy 20-40 másodpercig ácsorog egyhelyben. előre hátra billeg, de egyedül áll. Aztán ha valamit meglát, vagy éppen felém indul, egyet lép, és összesesik:-) Szerintem ebből lesz majd az egyre több lépés. Na meg amit észrevettem, hogy sokszor guggol, illetve egyik térdén és másik lábán guggolva ácsorog,mintha fel akarna állni egyedül. biztos sikerül neki idővel:-)
2009. szept. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az enyém azt csinálta, hogy elindult a széktől az ágyig. Ez 1-2 lépés. Nagyon megdícsértük. Tetszett neki.

Egyre biztonságosabban csinálta, de ekkor már kapaszkodva körbesétált a szobán. Aztán kinézett magának messzebb lévő dolgokat, hogy miben kapaszkodjon meg.

11 hósan 5-6 métert tudott megtenni.

12 hósan szaladt.

Ne sétáltasd, mert annál később fog egyedül menni.

Nem kell a kezét fogva lépegetni, egyedül kell rájönnie.

HA ezt csinálod könnyen előfordul, hogy még másfél évesen sem akar egyedül lépegetni.


Hétről-hétre lehet látni a fejlődést.

2009. szept. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
én nem sétáltam vele (nem akarta), de nekünk úgy volt, hogy nem is tudott még egyedül állni, mikor elindult. Azt játszottuk, hogy apával leültünk egymással szemben, és szeretett egyikünk felé, majd másikunk felé fordulni és dőlni. Egyszer csak nem dőlt, hanem először lépett egyet oldalazva, így szép fokozatosan egyre egyenesebben lépett, majd már kettőt (egyre távolabb mentünk tőle) aztán ugyanezt csinálta akkor is, mikor az ágy mellett állt és hozzám akart jönni. Így kezdődött. Kb 9-10 hónapos kora óta lépegetett kapaszkodva bútorok mellett, és 13 hónaposan indult el egyedül.
2009. szept. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
csakhogy ő igényli hogy menjünk.egyedül a bútorokba kapaszkodva feláll és 1-2lépést megtesz.
2009. szept. 29. 11:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is nagyon hamar szeretett volna menni. Ő is nyújtotta a kezét. Nála a kapaszkodós felállás és lépegetés után jött az, hogy a szoba közepén önállóan felállt és utána jött a lépegetés.

Emlékszem: pár nappal múlt el 9 hónapos, amikor kb. három lépésre a süteményes asztal előtt elég motiváltnak érezte magát ahhoz hogy megpróbálja az önálló lépéseket........sikerült! :-)

2009. szept. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!