Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baranyhimlö? Mit kaptatok a...

Baranyhimlö? Mit kaptatok a kezelesere es meddig jöttek ujabb es ujabb pöttyök?

Figyelt kérdés
Babam anyatejes,9 hos es ma kijött vagy 10 pötty rajta.A nagyobbik 3 eves bölcsis ,de meg eddig nem pöttyös.A doktos ma baranyhimlöt allapitott meg es kaptunk ra kremet.A neten viszont azt olvasom,h nem szabad kenni semmmivel??
2013. ápr. 23. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Kb 5 napig jönnek az újabb pöttyök. Ha nem viszket neki, én nem kenném semmivel. Lehet adni fenisztil cseppet is, ill. gyógyszertárban bárányhimlőre hintőport vegyél, azzal is be lehet szorni. Az én anyatejes babám 3,5 hónaposan kapta el.
2013. ápr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi év elején estünk át rajta, nem szabad kenni semmivel fenistil csepp illetve mentolos hintőporozni szabad..meg ha nagyon viszket naponta többször is le lehet zuhanyoztatni és átlötykölni szódabikarbónás vizzel.
2013. ápr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

4 éves a fiam, pénteken láttam rajta két pöttyöt, akkor még azt hittem valami csípés, így oviban maradt. Szombat reggelre elég pöttyös volt a nyaka, vasárnapra hasa-háta is, tegnapra az arca is. Tegnap este volt csak dokink, levittem, már a szájában, torkán, fülében is pöttyök vannak, de vannak már leszáradtak és újabb pöttyök is.


Nekünk Fenistil cseppet és kalciumot adott a doki, és ajánlott valami habot (amit máshol is olvastam már), hogy ha nagyon viszket, az jó rá. Ezen kívül hintőpor, napi többszöri zuhany (fürdeni/áztatni nem szabad) és tiszta ruha. Fontos, hogy tiszta legyen a körme és kicsi, mert ha elkaparja a hólyagokat, akkor a kosz belekerülhet a körméből.

2013. ápr. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,azt hittem 2-3 nap alatt kijön az összes pötty...ezek szerint majd egy hetig jönnek.Fenistil cseppet mi is kaptunk,de azt csak ha nagyon kell hasznalhatom,mert egy eves kor felett ajanlott hasznalni csak.
2013. ápr. 23. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!