Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Olyan kérdéssel...

Anyukák! Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a párommal Augusztusra várjuk a babánkat! Az apukája Spanyol ezért a kisfiú is spanyol nevet fog kapni! Erről a névről mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Alexander Pedro Sanches? :)

ha esetleg tudnátok tippeket adni az nagyon jól jönne :))

ez lesz az első babánk :)

(a kisfiú nem Magyarországon fog születni :))



2013. ápr. 23. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem a Pedro öreges. Vannak ezek az argentin sorozatok, válassz onnan. Enrique,Lucas,Marcelo,Marcos, _Mateo,
2013. ápr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az Alexander rendben van, de a többi szerintem túl szappanoperás :)
2013. ápr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi magyarok vagyunk(többnyire), úgyhogy erről minket hiába kérdezel.Spanyol oldalakat keress, ahol utat mutatnak névválasztásban.Mi nem tudjuk ,ott mi gyakori, vagy ritka név. Egyébként gondolom ezek hagyományos nevek :Alexander-Sándor, Pedro-Péter, úgyhogx ha ezek a nevek tetszenek neked, akkor add nyugodtan.
2013. ápr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Miguel

Vicente

Javier

Lorenzo

Marcos

2013. ápr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
25%

Hát kezdjük ott, hogy az "Alexander" NEM spanyol név, mivel spanyolul Alejandro [álechándro] lenne. A "Sanches" szintén nem spanyol név ebben a formában, mert helyesen Sánchez leírva. Szóval én a helyedben kicsit utánanéztem volna ezeknek az alapdolgoknak, mielőtt ilyen kérdést felteszek.


A spanyol elnevezési szokásokról és magyar megfelelőikről írtam annak idején egy cikket a Wikipédiában: [link]


A nevek helyesírásával kapcsolatban pedig figyelmedbe ajánlom ezt (gondolom neked sem mindegy, hogy ha valamit rossz helyesírással jegyeznek be tájékozatlanság miatt, akkor a gyerek egész életében azzal a névvel fog élni):

2013. ápr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

De jó :-)

A Pedro Sanches tetszik, de emellé még kéne egy név, hogy "spanyolosabb" legyen :-)

Az Alexander nem túl spanyolos nekem...

Nekem a Carlos, Miguel, Marco ( de lehet a Marco inkább olasz:))

2013. ápr. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Rafael <3 a kedvencem Nadal után...ha spanyol nevet választhatnék,csakis ez lenne...
2013. ápr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Egyetértek az 5-ös válaszolóval. Az Alexander Spanyolországban Alejandro lenne.

Amit én ajánlanék spanyol nevek közül:

Héctor

Eros

Iker

2013. ápr. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

[5-ös vagyok] Ja, egyébként én nem vagyok anyuka (apuka sem, de az "erősebbik" nemet képviselem), a kérdés elejét el sem olvastam, csak a "spanyol" címke figyelése van beállítva. :D


Az előzőnek: az Eros tudtommal inkább olasz név (legalábbis spanyol anyanyelvűeknél még nem találkoztam vele), az Iker pedig baszk, bár igaz, hogy a baszkok is Spanyolországban élnek főként.


Az Héctor egyébként nekem is tetszik. További ajánlatok, hogy a kérdésre is válaszoljak, ha már betévedtem (kiejtést is odaírtam, nagybetű = hangsúly):


César [szEszár]

Horacio [orÁszio]

Ignacio [ignÁszio]

Ramón [rámOn]

Ulises [ulÍszesz]

2013. ápr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
48%

Tudom, hogy a José név elég gyakori, de az egyik tanáromat így hívják és imádom, úgyhogy legyen José! :D

Mondjuk a Pedro helyett, bár szerintem nem olyan rossz az sem. De sok magyar (amíg nem tudtam spanyolul én is) a pedofilra asszociál.

2013. ápr. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!