Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hízlalni kellene?

Hízlalni kellene?

Figyelt kérdés
A barátnőm kislánya 3 hónapos múlt. 5100 gramm. Most váltottak tápszert, mert a doki szerint nem hízik elég gyorsan. Múlt hónapban 400 grammot hízott. Szerintem felesleges a másik tápszer, de a barátnőm kétségbe van esve. Szerintetek?
2013. ápr. 24. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az orvosra hallgatnék.

Mint barátnő megnyugtatnám az anyukát, de a szakmai tanácsot inkább az orvosra bíznám, és azt fogadnám meg.

2013. ápr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Csimmbumm válasza:
Kétségbe nem kell esni, de az orvos nem véletlenül szeretné, ha esetleg többet hízna. Az embergyerek első éve az agy "kifejleszésével" telik, csak 1 év után kezd járni, beszélni. A hízás tulajdonképpen nem csak a testre vonatkozik, hanem a megfelelő agyfejlődésre is.
2013. ápr. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos kislányoknál 5400 gr az átlagos testsúly és 600 gr az átlagos súlynövekedés a 3. hónapban. Nem hiszem, hogy aggódnia kellene a barátnődnek amiatt, hogy egy picit kisebb az átlagnál. Ez még bőven belefér a normális tartományba.

Azt viszont nem értem mi a gond a tápszerváltással. Mi különböző problémák miatt 7 félét próbáltunk ki, mindig az orvos tanácsára váltottunk. Ha az orvos úgy látja jónak miért lenne felesleges a másik tápszer?

2013. ápr. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen súllyal született?
2013. ápr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hát egy picit tényleg soványka,bár lehet hogy genetika...én a kisfiamból kiindulva gondolom kicsinek,ő 3400-al született,és 5 kg volt 6 hetesen.anyatejes volt.most 10 hónapos 9100gramm.de tényleg nem nagy ügy átvált egy másik tápszerre,és kész.Az én kisfiam anyatej után nem is ivott tápit,míg végre kb a 8-9.verzió bejött neki,és azt issza hónapok óta.Szerinted lehet hogy felesleges,de ha a doki szerint nem az,akkor inkább rá hallgasson...emiatt pedig ne legyen kétségbe esve,majd hízik az a picúrka,vannak-lesznek ettől nagyobb problémák is.
2013. ápr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ismerős babája is 5200 gramm,pedig 3500felett született.Lányom 3400el született és 3hósan 6390volt.Most kb 9kiló és jövöhét hétvégén lesz 7hós.Én azt hallgatom túl nagy...De a doki jobban tudja szerintem azért mi kell :)
2013. ápr. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

3500 gramm volt, amikor született. Igazából az előző tápszert nagyon szerette, ezt meg nem eszi meg, csak nagy kínkeservesen.

Nálunk a doki ennyire nem aggódott, ha kicsit kevesebb volt a gyarapodás, utána volt, hogy simán többet hízott, mint a papírforma.

Barátnőm szegény most azért is aggódik, mert az új tápszerből még kevesebbet eszik, nehogy még kevesebbet hízzon a pici.

2013. ápr. 24. 13:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor ezt jelezni kell az orvosnak.
2013. ápr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!