Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babád, gyermeked mikortól...

Babád, gyermeked mikortól hallgat a nevére?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
6 hónapos, és figyel rá
2013. ápr. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Golan Trevize ***** válasza:
6 hónaposan már egyértelműen odafordultak, ha a nevükön szólítottuk őket, de hogy mikor kezdték, arra már nem emlékszem.
2013. ápr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

öööö

a nagylányom majdnem 2.5 éves volt mire eszembe jutott h neki soha nem mondtuk a nevét ki és hát lassan ovis lesz :-)

szal kb 2 hét volt mire figyelt rá


a fiammal előbb észbe kaptam ott már 1,5 évesen ismerte h az az ö neve de rendesen használni 3 évesen kezdtük el


a kicsinél aki most 2 éves most tanítgatom rá


valahogy amíg kicsik nem a nevük hanem valami becenév az amit mondok

:-)

2013. ápr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó,éppen ezért kérdezem.Az én lányom lassan fél éves de nem szólítjuk a nevén.Talán ideje lenne?!
2013. ápr. 24. 16:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen,szerintem ideje lenne,mi sem szólitottuk a nevén,fel sem tűnt egy darabig:)De 9 hónapos korában már tudta a nevét:)
2013. ápr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Fontos, hogy minél kisebb korban kezd el mondani a nevét, hogy hallja, hogy megszokja. Lehet, hogy nem érti a korától fogva, de a kutya is úgy jegyzi meg a nevét minél többet mondod neki. :P Szóval nem kell ahhoz ragaszkodni, hogy minek mondjam úgysem érti... Ennyi erővel beszélni sem kéne a babához, hisz azt sem érti, de akkor hogyan ismeri meg a hangod?! Úgyhogy hajrá! :)
2013. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6 hónapos a fiam, kb 1,5-2 hónapja odakapja a fejét a nevére.
2013. ápr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is abba a hibába estem, h mindig vhogy becéztem, aztán rájöttem, h így sosem tanulja meg a nevét... :) Nem tudom, h mikortól figyel rá, 9 hónapos, de odafordul, ha szólok neki.
2013. ápr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Golan Trevize ***** válasza:
Kiegészítem azzal, hogy mi is becézgettük/becézgetjük a gyerekeket, de a becézett és a rendes nevükre is hallgattak/hallgatnak.
2013. ápr. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!