Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig jó az, ha a baba csak...

Meddig jó az, ha a baba csak és kizárólag anyatejet eszik? Illetve inkább fordítva: mikortól hasznos, ha mást is eszik?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 24. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
6 hóstól már jó adni neki mást is, mert eddig tartanak a vasraktárak.
2013. ápr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
6 hós kortól már érdemes elkezdeni hozzátáplálni az anyatejes babákat is.
2013. ápr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

6. hónaptól szerintem már nem elég az anyatej.

De nem lesz baja, ha 3-4 hónapos kora után már kap valami mást is.


Nekem a nagyobb 5,5 hónapos korától, a kicsi 6 hónapos korától kapott mást.

2013. ápr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem azt kérdezem, hogy mikortól nem lesz baja, hanem hogy konkrétan mikortól hasznos! és nyilván valami kutatási eredményre lennék kíváncsi, nem a véleményekre.
2013. ápr. 24. 20:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem a gyakori kérdéseken kellene a választ keresgélni. Google: anyatej hozzátáplálás kutatási eredmények
2013. ápr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Meddig elég az anyatej című kiadvány

[link]

A "Szoptatásért" Magyar Egyesület 2010. októberében hiánypótló kiadványt jelentetett meg a hozzátáplálásról, amelyben kérdés-felelet formájában tárgyalja a hozzátáplálással kapcsolatos leggyakoribb témákat.


letölthető és szabadon terjeszthető

2013. ápr. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
4-5 hónaposan már kóstol az csak hasznos lehet
2013. ápr. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Kutatási eredmények: la leche honlapja?

Nekem az orvos és a védőnő nagyon modern felfogásúak, nem a régi fajta kötött napirend, fél évesen bűn szoptatni stb, stb.

6 hónapos kortól érdemes elkezdeni kóstoltatni, mert már lehet, hogy éhes. De! El ne hidd, amit itt sokan írnak, hogy jaj, éhen hal, ha nem eszi meg a pörköltet nokedlivel 1 évesen! A másik, amin még döbbenek, ha nem adsz neki darabosat 1 évesen, soha nem tanul meg rágni! És van, aki ezt komolyan is hiszi.

Nekem 2 gyerekem van, mind a kettő nagyon jól szopott. 6 hónaposan kezdtem a kóstoltatást, nem valami nagy sikerrel. Pedig akartam volna én az elválasztást, de kénytelen voltam megszoptatni a gyerekeket, ha nem akartam, hogy éhezzen. A lányom 1 éves koráig csak gyümölcsöt fogadott el!!! Mellette még szopott napi 5-ször.

15 hónapos korától eszi, amit mi.

Eleinte persze kétségbe voltam esve, mert én is olvastam, hogy kiürülnek a vasraktárak, blabla, és a lányom semmi olyat nem volt hajlandó megenni, amiben vas van. De a doki azt mondta, hogy ez baromság, ha én eszem vasat, az igenis átmegy a tejbe! Szépen fejlődött, kb, kétszer akkora volt, mint a kortársai.

Már meg sem lepődtem, hogy a második gyerekemnél ugyanez volt. Annyiból ő könnyebb eset volt, hogy a répafőzeléket, meg a sütőtököt megette, de egyébként nála is inkább csak a gyümi ment 1 éves korig.

Nem halt éhen, nem fogyott le, nem lett hiánybetegsége egyiknek sem.

A fiamnak 13 hónapos koráig nem volt foga, és emiatt nem is adtam neki darabosat. Illetve próbáltam, de öklendezett, és mivel a férjemnek a kishúga baba korában megfulladt a kajától, ezért mi inkább turmixoltunk amíg nem lett foga. Most 3 éves, és képes rágni! Kész csoda, ugye?

De van olyan gyerek is, aki miután elkezdte a kóstoltatást, teljesen elutasítja a mellet.

Majd meglátod, a tied milyen.

2013. ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

La Leche Liga honlap. (Illetve, ha beszélsz angolul,. akkor WHO honlapja)


Egyébként 6 hónapos korig elég.

2013. ápr. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!