Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért káros, ha mikróban...

Miért káros, ha mikróban melegítjük az anyatejet? És káros-e egyáltalán?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy nem javasolják a lefejt anyatej megmelegítését a mikróban (15 mp), de senki sem tudta értelmesen elmagyarázni, hogy pontosan mi baja is lehet a babának attól, ha mikróban melegített tejet kap. Mivel csak ködös fél válaszokat kaptam, nem tudom, elhiggyem-e egyáltalán, hogy káros. Tud valaki pontosat arról, hogy káros-e, és ha igen, akkor MIÉRT?
2012. márc. 7. 13:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Fő oka, h a mikró nem egyenletesen melegít, tehát vannak benne hidegebb , melegebb részek, és az ember hajlamos csak 1x megnézni a hőfokát és már adni is a babának. A másik, amiről még mindig vitatkoznak a tudósok, h rákkeltő hatású-e? mondjuk szerintem ez nem pár melegítésre vonatkozik.
2012. márc. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
egyetértek az előzővel. Én mindig mikróban melegítettem a lányomnak a fefejt tejet,jól összeráztam,és utána ellenőriztem a hőmérsékletét. Ha így adod szerintem nincs gond. Én nem vesződtem a vízmelegítéssel.
2012. márc. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
lefejt-bocsi,elírtam.
2012. márc. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
10%

Esetleg olvasd el ezt:


[link]

2012. márc. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Elolvastam az utolsót. Megdöbbentő... attól lennének rákosak a gyermekeink X év múlva, hogy mikróban melegített tejet adunk nekik?

Ami a mikró mellett szól: van egy MAM cumis üvegünk, ami ugye egy elég megbízható márka, annak a használati utasításában egyértelműen az írják, hogy a mikróban melegítsük. Most akkor mi van?! Nem tudom már tényleg, hogy kinek higgyek.

2012. márc. 7. 14:16
 6/21 anonim ***** válasza:

(az említett oldalon azért lehet badarságokat is olvasni..abból azért nem indulnék ki)

Hogy maga a mikrohullám káros e vagy sem, nem tudom megítélni. Praktikus okból nem jó a mikróban való melegítés: nem egyenletes, ezért van olyan rész, ahol túlmelegszik az anyatej, és ezért veszítHET a minőségéből, meg persze alaposan össze kell rázni, ha mégis azt választod.

2012. márc. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
8%
Nekem annó azt mondták,hogy azért nem szabad mikrózni,mert a benne lévő tápanyagok a mikró hatására elpusztulnak és ezért szabad csak forró vízfürdőt alkalmazni...
2012. márc. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem kell hinni. Vélemény ez is, az is, én nem fogok mikrót használni.
2012. márc. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%
egy tudós ismerősöm levezette ezt a mikro témát nekem, annyit fogtam fel belőle, hogy a mikrohullám a kikapcsoláskor eltűnik, tehát a kajába nem lesz benne, akkor meg nem lehet ártalmas ugyebár.
2012. márc. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

én is úgy tudom mint a 7-es válaszoló,mikrózás hatására az értékes tápanyagok elvesznek illetve az is még amit a többiek is írtak,hogy nem egyenletesen melegít és nehogy egyszer is véletlenül megégesse a pici nyelvét!

A MAM-os leírásban meg arra gondoltak sztem,hogy vízet mikrózni jó tehát aki tápszernek használja!

Én vízforralóban melegítettem vízet,másodpercek alatt felmelegítette forróra a vizet és úgy állítottam bele a tejcsivel teli cumisüveget és azt is kb 30-40 mp alatt fellangyosította!Sztem ez nem nagy idő!

2012. márc. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!