Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti adnátok a babátoknak ilyen...

Ti adnátok a babátoknak ilyen bébiételt?

Figyelt kérdés
A párom múltkor hazaállított üv. bébikajákkal, de meg sem beszélte velem, hogy mit vegyen neki. Erre többek között vett egy olyat amibe van túró(9%), és 4 hós kortól lehet adni. Alma és őszibarackkal van összekeverve. De úgy tudom, hogy ezt még nem nagyon lehet babának adni. Egyébként 5 és fél hós. Már elkezdtem a hozzátáplálást. Szerintetek? Odaadjam neki, vagy jogosak a fenntartásaim?
2013. ápr. 26. 07:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Tápszeres vagy anyatejes a babád? Ha tápszeres, H.A. tápszert,vagy tejalapút kap? Az én lánykám kapott egyszer DM saját márkás sült almát,amibe teljes tej volt,már nem emlékszem hány százalékos volt,akkor Ő kb ennyi idős lehetett mint a Te babád... Oda adtam neki,nem lett semmi baja. Elvileg 8 hónapos kortól lehet savanyított tejtermékeket adni Nekik,ha tartasz tőle,hogy baja lesz akkor várjál még vele. De amúgy ha tejalapú tápszert eszik,akkor valószínűleg semmi baja nem lesz tőle, ha anyatejes akkor sem valószínűleg,mivel gondolom fogyasztasz Te is tejtermékeket,ami átmegy az anyatejbe,és ha pl tejallergiája lenne a kicsinek akkor annak már lenne jele. 9 hónapos kislány anyukája
2013. ápr. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Ha rá van írva, hogy 4 hós kortól okés, akkor simán adhatod neki. A bébiételek gyártása nagyon szigorú ellenőrzés alatt van, nem jópofiból írják rá a korhatárt.
2013. ápr. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát azért ez a korhatáros dolog azért nem úgy van,mert nekik nyilván az is fontos hogy eladják a termékeiket..... halas, epres stb dolgokat is lehet vásárolni,amire rá van írva,hogy 4 meg 6 hónapos kortól adható,ami azért nem teljesen úgy van.... nekem 3 védőnőm is volt,és mindegyik az mondta h attól mert rá van írva pl epres bébiételre hogy 4 hónapos kortól adható, azért én ne adjak neki,hanem járjak utána a hozzátáplálási táblázatban hogy mikortól mi javasolt... pl az eper másfél éves kortól kb,valamelyik táblázat egy éves kortól, valamelyik 2 éves kortól... ugyanígy a túró esetében, van amelyik 8 hónapos kortól ( ez a legtöbb ) ajánlja van amelyik,csak 10-12 hónapostól.
2013. ápr. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megint okosak a védőnők. Nem kell annyira komolyan venni azokat a táblázatokat. Az epernek pl a magja allergizál. A bébiételben nincs mag, így nyugodtan adható. Szintúgy bármely aprómagvas. Jelzem a banán is az, mégis az elsők között adják a gyerekeknek. Kérdező. Ha nincs tejcukor vagy tejfehérje érzékeny a családban, nagy valószínűséggel semmi gondot nem okoz a túró. Ha meg van, ilyen jellegű gondja a babának, az akkor is kijön ha 8 hónaposan kapja.
2013. ápr. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!Sajnos már a kezdetektől tápszeres a baba. Én elvileg nincs a családban tejérzékeny sem. Mindenesetre várok még vele egy kicsit. Jobb az óvatosság, de az tény, hogy gondosan készítik el a bébiételeket, és olyat csak nem raknak bele amit nem szabad. :)
2013. ápr. 26. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!