Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kezdjek a szomszéd gyereke...

Mit kezdjek a szomszéd gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Nem rég költöztünk édesapámhoz másfél éves kisfiammal. Sorházban lakunk és közvetlen a szomszédba 6 gyerek van már nagyobbak legtöbbük tizenéves a legkisebb is már 4 éves. Állandoan rám vannak akaszkodva anyjuk itthon van egésznap de nem foglalkozik velük és folyton rám járnak kérdezés nélkül bejárnak az udvarunkba ha kinyitom ajtót akkor egyből beállnak az ajtóba aztán lesnek be a házba nagyon neveletlenek. kimegyek a kertbe a kisfiammal és egyszerüen hiába mondom nekik hogy ne jöjennek be az udvarba mintha meg se hallanák pesztrálják a fiamat és egyáltalán nem szereti fél tölük nem tudunk normálisan játszani elleni a kertben ha kiteszem aludni akkor egy percre se tudom ott hagyni mert amint eltünök mennek és felébresztik. Anyjuknak hiába szoltam. Lesnek állandoan be az ablakon hogy én mit csinálok. Nagyon nincs ehez türelmem nemsokára szülök itt van a kisfiam is nem rég váltunk szét a férjemmel.
2013. ápr. 26. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem kicsik, akkor lehet velük beszélni. Szedd össze őket, és nagyon keményen és határozottan mondd meg nekik, hogy nem jöhetnekk át. Nem kell ehhez sok, szembe nézel, mély és komoly hangon közlöd velük a tényeket, hogy "Soha nem akarlak meglátni titeket itt, a kertben vagy a babám közelében, mert komoly gondjaink lesznek egymással!"


Nem hiszem, hogy nem tudsz kitiltani néhány gyereket a kertből! Légy felnőtt!

2013. ápr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon nyomatékosan közölni kell anyukával, hogy ha már otthon van, legyen szíves foglalkozni a sajátjaival, mert attól hogy te is otthon vagy a tiéddel, nem jelenti azt, hogy ügyeletes gyerekfelügyelő vagy. Kaput becsukni, ha mennek át, akkor megmondod nekik, hogy irány haza anyukához. Az ilyenekkel nem tudsz mit kezdeni, csak ha nagyon határozottan fellépsz velük szemben. Tudom hogy kellemetlen, de másképp nem vakarod le őket magadról sajnos. Ha meg megszülsz, marhára nem lesz hozzá idegrendszered, hogy mindig azt nézd, hogy ők mit csinálnak a gyerekeid körül. Nem értem hogy az anyjuknak nincs ennyi esze??
2013. ápr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kaput bezárni, ezt tudom javasolni. Kellemetlen a szitu, de nekem pl. lesülne a bőr a képemről ha 1: ilyen neveletlen kölkeim lennének, 2: panasz lenne arra, hogy más nyakán lógnak. Nem is tudom minek az ilyennek gyerek... Esetleg megfogni a karját és szépen kitessékelni. Ha meg nem tetszik az anyjuknak, otthon lehet tartani őket.
2013. ápr. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
kértem már őket szépen csunyán fenyegetőn mmindenhogyan de sehogy se müködik kiküldöm őket becsukom a kaput és rátapadnak a keritésre elmegyek sétálni jönnek utánnam...
2013. ápr. 26. 17:28
 5/9 A kérdező kommentje:
olyankor nem mernek jönni mikor apukám itthon van.
2013. ápr. 26. 17:28
 6/9 anonim ***** válasza:
napközben nincsenek azok óvodában iskolában?????
2013. ápr. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem nagyon járna oviba, suliba 2-3 gyerek mindig itthon van
2013. ápr. 26. 17:42
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Bármibe mernék fogadni, hogy cigányokról van szó!

Azoknak meg sajnos hiába beszél az ember.

Talán megoldás lehet a kerítés tövébe ültetett sűrű sövény (pl. puszpáng). Nem azonnali megoldás, de idővel szépen takar.

A kaput meg tényleg be kell zárni.

2013. ápr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudod kulcsra zárni a kaput?

Tényleg ez lenne az egyetlen megoldás, sajnos...

2013. ápr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!