Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell a babát külön...

Miért kell a babát külön szobában altatni? A szeparációs szorongással nem lehet ez összefüggésben?

Figyelt kérdés
2009. szept. 27. 09:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
A szeparációs szorongás egy újabb mánia.Azelőtt ilyenről nem hallott senki.A legtöbb gyerek bölcsibe járt,még sem voltak szeparációs szorongásai.A külön szoba pedig azért jó,mert ő is és az anyuka is jobban tud pihenni.A gyereknek is kell a pihenés,nem kell állandóan az anyukának mellette lenni.
2009. szept. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell, attól függ, te hogy szeretnéd. Milyen összefüggésre gondolsz? Hogy ha később teszed külön szobába, akkor majd túlzottan ragaszkodik anyához? Ezt nem tudom.

Én külön altatom őket, nem volt szeparációs szorongás egy percig se, nagyon nyitott gyerekek mindenki iránt, sose volt elválásos hiszti. Azért altatom külön, mert más a bioritmusunk az életkori különbségek miatt, és zavarnánk egymás alvását. Én ráadásul olvasva vagy TV-re alszom el, rossz szokás.

Mikor gyerekek alszanak, mi még órákat ébren vagyunk, járkálunk, tv-zünk, beszélgetünk, ilyesmi.

2009. szept. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
A szeparációs szorongás a személyiség fejlődésének egy állomása. A baba ekkor fogja fel, hogy ő és az anyukája külön személyiség. Nincs köze a külön szobában altatáshoz. És nem csak divatos hóbort, ahogy az első írja, hanem szakkifejezés.
2009. szept. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

"Miért kell...??"

Nem kell! Van aki külön altatja és van aki nem.

A szeparációs szorongással nem függössze. Lányom külön alszik születése óta, 3 hónapos koráig vele aludtam a szobában, de nem mellette. Nagyon hasfájós volt, így sokat sírt éjjel is. Amikor elmúlt a pocakbaj, kijöttem a párom mellé. Nagyon nyugodtan alszik a kislányom, már nála is beindultak a szeparációs szorongás jelei, de csak nappal. Látni szeretne bárhová megyek, így mindíg "jön" velem :o)

Sok helyen olvastam erről a szorongásról, de sehol nem hozták összefüggésbe azzal, hogy külön alszik a baba vagy nem.

2009. szept. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

A szeparációs szoronás életkori sajátossá a babáknál, a pszichikai fejlődés része. Először 8 hónapos kor körül, majd 1,5 éves kor körül jelentkezik és külső tényezőktöl teljesen független.

A te elgondolásod szerint, azoknál az újszülötteknél, akik a kezdettől fogva külön szobában laszanak, állandó szeparációs szorongás lépne fel?

2009. szept. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

a szeparációs félelem azért van, mert azt hiszi elhagyod, vagy ettől fél. ez lehet úgy is, hogy veled alszik egy szobában, de külön ágyban, de lehet külön szobában. a fiam is nagyon fél, ő velünk alszik egy ágyban, nagyon sokáig a szoptatás miatt volt ez így, most pedig, mert fogzik és sokat van fent és 33 hetes terhesen nem tudok ugrálni hozzá. de ha meglesz a tesó megpróbáljuk a külön ágyat legalább a picivel meg a bölcsőt.

szerintem amúgy sem a külön szobázás, sem az együttalvás nem jár hosszútávon káros következményekkel, ami neked, a párodnak és a babának a legjobb azt kell választani. nekünk pl. hat hónapig külön aludt a gyerek, de aztán nőtt az étvágya és egyre többet szopizott, ezért keveredett hozzánk...nem bánom, igaz nem alszom olyan kényelmesen, de nem érzem akkora áldozatnak, és he elég érett lesz úgyis vissza lehet szoktatni.

2009. szept. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
Én külön altattam nyolc hós koráig, akkor beindult szegénynél a szeparációs szorongás, azóta együtt alszunk.Nem hiszem, hogy a külön alvástól lenne, inkább attól, hogy felfogja már, hogy nem vagyok ott.
2009. szept. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%
Én jobban szeretem, ha velünk alszik, hallom minden rezdülését, én így nyugodtabb vagyok. A szeparációs szorongás meg elvileg 8 hónaposan igenis létezik, nekem alányom akkor még úgy is sírt, ha elmentem wc-re. Ha egy pillanatig nem látott, már sírt. anyu azért vigyázhatott rá. A bölcsiről meg olvastam, hogy megviseli lelkileg a gyereket, és én el is hiszem, csak akkor adnám be, ha nagyon úgy lennénk anyagilag. De az, ha valaki karrierből megy vissza, vagy mert unja már az otthonlétet, azt nem tudom megérteni.
2009. szept. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%
Már megint egy újabb baromság. Azelőtt hallani se lehetett ilyenről...
2009. szept. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%
Egyetértek az utolsóval. Lányom 8 hónapos, szeparációs szorongásnak se híre, se hamva. 5 napos kora óta külön szobában alszik, és imádja a kis kuckóját. Bárkivel elvan, aki játszik Vele, szereti az új arcokat. Ennyit erről.... szoktatás kérdése, néhány "önző" anyuci, akik minden percben maguk mellett tartják a gyereküket, ne csodálkozzatok, ha WC-re sem tudtok elmenni....
2009. okt. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!