Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jó ötlet?

Szerintetek jó ötlet?

Figyelt kérdés

Páromnak az előző kapcsolatából van egy kisfia akit hozzá

hasonlóan Lászlónak hívnak. (kitalált név) Most, hogy babát

várok és kiderült, hogy kisfiú lesz szeretnénk, ha ő is az

apukája nevét kapná, mivel ez már szinte családi hagyomány a

párom dédnagyapját, nagyapját, apukáját is így hívják.


2013. ápr. 28. 12:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Családi hagyomány szerint már ezt a nevet tovább vitte az a kisfiú, a párod gyermeke! Csak mert nem te szülted neki, még meg van a név öröklése..
2013. ápr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
11-es. Ebben tökéletesen igazad van. Akkor a második keresztneve lesz László. Az első pedig Zoltán.
2013. ápr. 28. 13:28
 13/21 anonim ***** válasza:
Egy cseppet sem jó ötlet. Maximum úgy, hogy rendes neve lesz a gyereknek és másodikként adjátok neki az apjáét. Ez csak hagyomány, hogy valaki továbbvigye a nevet. De már van, aki továbbviszi. Ha netán utánad is csinál valakinek gyereket azt is elnevezteti magáról? Mert gondolom az elsőnél is a hagyomány miatt lett a kisfiú neve az ami.
2013. ápr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Hehe 13-as, ez nekem is eszembe jutott, csak én nem akartam leírni...:) Még a végén lesz egy focicsapatnyi Lacika...:P

Bocsi:)

2013. ápr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Értem hogy szeretnéd ha apa nevét is megkapná, adjátok azt második névként. és ha úgysem azon szólítjátok akkor ez így jobb is lesz. Nekem a fiamnak a második nevét használjuk, és állandóan mindenhol magyarázzuk hogy nem az első hanem a második néven szólítjuk, szóval az emberekben jobban megvan ez hogy az első nevet használja vki.

A másik hogy attól hogy anyuka most nem engedi hozzátok Lacikát, ez még változhat és a párodnak is tök kellemetlen lesz mentek vhová találkoztok másokkal és akkor mondja hogy ők itt a gyerekeim Lacika és Lacika...:( Na ...gáz.

2013. ápr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nekem is eszembe jutott az,hogy a második neve legyen Lacika de aztán bevillant,hogy akkor az már nem a hagyományos név.Mármint tegyük fel minden férfi eddig Nagy Lacika volt,na most akkor Nagy Zolika Lacika lenne,az meg már nem a hagyományos név megtartása.Huuu lehet hülyén fogalmaztam meg de remélem értitek mit akarok már itt kinyögni:-)
2013. ápr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
A másik ok amiért szeretném az apósom nagyon szeretem őt.
2013. ápr. 28. 13:43
 18/21 anonim ***** válasza:
Kár ezt itt tovább ragozni.Te ragaszkodsz a Lacika névhez több okból is.Leírtuk szerintünk miért nem jó de akkor is Lacika lesz,és persze nincs is ezzel baj.A ti gyereket,ha nektek ez így jó akkor hajrá.Jaaaaa tényleg.Apuka mit szól ehhez az ötlethez?Vagy le volt írva és elfelejtettem?Akkor előre is bocsi!
2013. ápr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ö azt mondta neki mindegy. Csak mindenképpen régi neve legyen. Ezért lesz Zoltán is.
2013. ápr. 28. 13:52
 20/21 anonim ***** válasza:

Nekem van ilyen család ismerősöm.Apuka Csaba (kitalált név),legidősebb gyerek Csaba és a legifjabb is Csaba,bár neki adtak egy második nevet is,amit abszolult nem használ,tehát értelmetlen volt,csak a megkülönböztetés miatt kapta.Elég gáz.Főleg amikor egy házban laktak.Csöngött a telefon és keresték Szabó Csabát,erre mindig rá kellett kérdezni melyiket is :D

Amúgy a második feleséget,nem sok ember tartja normálisnak ez miatt.

2013. ápr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!