Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan pelenkázzam? Van...

Hogyan pelenkázzam? Van valami ötlet?

Figyelt kérdés
Lányom 1 éves, egy kis tündér. De mostanában amint pelenkázni kezdem, őrjöng. Szó szerint. Próbáltam már lefoglalni játékkal, énekléssel, még olyan tárgyakkal is, amit amúgy nem kaphat meg. Semmi nem használ, 10-15 perces egy pelenkázás. Próbálok nem félve, ijedten nekiállni a pelenkázásnak, de lassan már rémálmaim vannak ettől. Mit tehetnék? Hogyan nyugtassam le? Kérlek, segítsetek..
2013. ápr. 7. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ekkor vettem fel a roppant határozott anyuka szerepét, akit semmi sem zökkenti ki a pelenkázásból.

Okosak ám a babák, és ha látja, hogy most ezzel jól megizzasztom anyát, akkor meg is fog izzasztani.

Határozottan fogd, határozottan beszélj hozzá pelusozás közben.

S ez is csak ideig óráig tart, aztán elmúlik ez az időszak is.

2013. ápr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megpróbálom.. Remélem is, hogy ez nem tart sokáig..
2013. ápr. 7. 23:32
 3/6 anonim ***** válasza:

kedves Kérdező,


nekünk is volt ilyen időszakunk. Nálam az vált be, hogy akkor is nyugodt próbáltam maradni, amikor már nagyon-nagyon-nagyon kezdett elegem lenni.

Esetleg egy érdekes kis simogatható könyvecskét, textilkönyvecskét, kisebb méretű zenélő-beszélő.villogó készségfejelsztő játékot nem próbáltál még meg odaadni neki?

Nálunk akkor történt "csoda", amikor megkapta Alfie-t (vtech zenélő alfie maci, keress rá).


...esetleg zenehallgatás, énekelgetés közben (olyasmi, amit szeret).

2013. ápr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
VAgy jöhet a bugyipelenka, ahhoz nem kell lefeküdni, egyel könnyebb cserélni szerintem:).
2013. ápr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) próbálkoztam már a szórakoztatással, de zenével mondjuk még nem. Megpróbálom :) bugyipelenka sajnos még nagy neki..
2013. ápr. 8. 15:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt egy ilyen időszak, pont akkor, amikor betöltötte az 1 évet. Kész közelharc volt minden pelenkázás. Nálunk nem jött be a bugyipelenka, mert nem is a pelenka ráadásánál volt a legnagyobb baj, hanem a törölgetésnél. Annyit mocorgott, hogy minél tovább próbáltam törölgetni, annál jobban szétkente magán a kakit :)

Néhány hét alatt lenyugodott, beletörődött, hogy ha pelenkázás van, akkor nyugodtan kell feküdnie, akkor előbb szabadul :)

Kitartás, előbb-utóbb feladja a harcot :)

2013. ápr. 9. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!