Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukám temetése május közepén...

Anyukám temetése május közepén lesz, délután 2 órakor. Gondolom nagyon meleg lesz. A gyermekeimet fekete ruha helyett fehérbe öltöztessem? Az egyik 13 hónapos lesz akkor, a másik augusztusban lesz 5 éves, mindkettő fiú.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 28. 14:25
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

A lelki trauma rész nem értem.

Talán önfelet tajtékzó visítozó zokogó szitura gondolsz???

Nem vagyok az a típus.

2013. máj. 3. 14:56
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeket (mármint a nagyobbakat, nem a csecsemôkre gondolok) nem szerencsés kihagyni a gyászból. Hiszen ôk is látják, érzékelik, hogy valami változás történt, a felnôttek szomorúak, sírnak, és valaki, akir ôk is szerettek, soha többé nem fog már jelen lenni az életükben.

A temetés lezárja, véglegesíti a búcsút a szeretett személytôl, segít megérteni, elfogadni a halál tényét.

A mi kultúránkban elég bután kezeljük a halált, ami pedig az élet része. A gyerekben akkor nem fognak rossz érzések maradni, ha hagyjuk, hogy velünk élje meg a búcsút.

Ezt nem én mondom, hanem a szakemberek. Mi nem zártuk ki a fiamat a búcsúból. Nem bántuk meg. Ha kérdezett, válaszoltunk+ ha közben sétálni akart, vagy a háttérbe húzódni, mentünk vele.

Utána sokat beszélgettünk errôl. Eljátszotta. Lerajzolta. Végül tovább lépett. Pedig imádta a keresztanyját.

Most az ô hangján beszél a lelkiismerete... :( :')

2013. máj. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!