Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó megoldás ebben az esetben,...

Jó megoldás ebben az esetben, ha az első pár hétben besegít édesanyám, utána pedig felhívjuk, ha kérdés van?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értünk a férjemmel a kisbabákhoz, félünk is emiatt, hogy mi lesz velünk. Nekem volt kistestvérem, de habár 7 év korkülönbség van köztünk, már nem nagyon emlékszem, hogy mi hogyan volt, egy-két dolog maradt meg bennem. A családban sem volt túl sok kisgyerek. Az alapdolgokkal nagyjából tisztában vagyok (hogyan tartjuk a babát, hogyan pelenkázzuk stb.), de ezer meg egy dolog van, amit nem tudunk. Ezért arra gondoltam, hogy az első pár hétben édesanyám segítene, szívesen tenné, nagyon nagy az öröm, hogy nagymama lesz, és a férjemet sem zavarná, utána pedig minden kérdésben felhívnánk, mert sajnos nem a szomszédban laknak. Ez így kivitelezhető? Vagy mit tehetnénk? Egyszerűen most jövök rá, hogy nagyon nem vagyunk felkészülve egy babára, habár nagyon várjuk már, hogy megszülessen. Könyvből ezt sajnos nem lehet megtanulni, mert pl. egy könyv nem ad arra választ, ha ma kivinném babakocsizni a babát, akkor hogyan öltöztessem fel, stb.
2013. ápr. 28. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Jaj ebbe pár nap alatt beletanulsz, nem agysebészet azért. Tökéletes így ha nektek megfelel akkor mindenképp a legjobb. Mondjuk az anyóst is vonjátok be, mert sértődés lesz, hogy ő miért nem unokázhat ha a másik nagy igen.
2013. ápr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Anyósom nincsen, mert elhagyta a fiát, amikor pár éves volt, azóta sem hallottunk róla, így ez a rizikófaktor kilőve. Igazából attól félek, hogy mit fognak szólni például a férjem családja (apukája, testvére), hogy milyen anya vagyok, hogy nem tudom ellátni a gyerekemet, így is mindig valami miatt én vagyok rossznak kikiáltva.
2013. ápr. 28. 17:48
 3/9 anonim ***** válasza:
szinte minsenki igy tesz, akinél megoldható. Nincs ebben semmi gond. Eleve az első pár hétben könnyen lehet nem is elszel a toppona szülés miatt, iylenkor gyakran amugy is muszáj a segítség. Ez mindenhol bevett szokás hogy 1-2 hétigvagy akár tovább ott van a nagymama és segit. Nem is feltétlen a babával kapcsolatban csak hanem vezeti a háztartást stb... Persze a kérdésekre válaszol, de azóta már sokminden változott igy ygakran mondanak olyat ami ma már nem úgy szokás. pl hozzátáplálásnál stb. Na meg tudod a legjobb ami van az az anyai öszötn. De természetes hogy kicsit félsz ezzel minden első babás anyuka igy van.
2013. ápr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem konkrétan 0 tapasztalatom volt baba terén, még a kezemben sem volt soha kisbaba, nem igazán jövök ki mások gyerekeivel, de a sajátomhoz nem kellett semmi segítség.
2013. ápr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ha így érzed jónak, hogy anyukád majd segítsen, akkor kérd meg rá! Én anyukám is az elején nagyon sokat segített, pár nap alatt belejöttem mindenbe!
2013. ápr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez igy termeszetes, mindenkinek szoktak segiteni. Ha teheted hasznald ki. Sajnos nekunk nem volt segitsegunk, a parommal egyedul kuzdottunk meg.Pedig megigerte anyukam, hogy eljon aztan megsem jott, mai napig rosszul esik es fel sem fogja. Nem ertem pedig azt hittem egeszen addig, hogy normalis szuleim vannak.

Boldog babazast!

2013. ápr. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

persze, hogy jó lesz így, de azért ne úgy indulj neki, hogy majd minden kis hülyeségért felhívod anyukádat :)

anyai ösztön nagyon be fog indulni ha megszületik a baba, picit bízzál magadban jobban!

nem azt mondom, hogy ne hívd fel anyukádat, mert tök jó, hogy van ilyen segítséged, de próbálj majd meg azért magad is boldogulni, mert hidd el, millió dolgot meg tudtok oldani segítség nélkül is :)

2013. ápr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez a legjobb, és ez az anyák dolga:-) vagyis ha boldogan segít és te is szívesen fogadod akkor nagyon szerencsés helyzet. Nagyon jó neked, hogy ilyen segítséged van és lehet hogy nem nagy dolog, de jól fog esni a segítség míg beletanulsz. És ha elég erős leszel és magabiztos akkor szépen hazamegy. Ebben azért jobb előre megegyezni:-)
2013. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk ugyanez volt a helyzet. Nagyon jó, hogy anyukád tud segíteni, vedd is igénybe nem csak a baba ellátása miatt. Jól jön a segítség az első hetekben. Nyugi, gyorsabban belejössz mint gondolnád. További szép babavárást kívánok:-)
2013. ápr. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!