Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudom nővelni a tejem...

Hogyan tudom nővelni a tejem mennyiségét, hogy az 1 hónapos babámnak elég legyen? Mindkét mellből kell szoptatnom, és még az sem elég neki, korábban lefejt tejjel kell kiegészítenem. Napi 2x iszok tejserkentő teát.

Figyelt kérdés
2009. szept. 27. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Először is pihenj sokat,2* igyál sokat,3*egyél tartalmasat.közhelynek hangzik,de ezek amik növelik a tej mennyiségét,és az hogy minél töbet szoptatod.és szopizás után fejed.de ne azonalli hatást várj,olyan 4,5 nap mire be áll a tej mennyisége.nekem a homeosbogyók nagyon sokat növelték a tejem,én teát nem ittam,mert fájt tőle a babám hasa.igyál alkoholmentes sört,és tényleg pihenj amikor csak tudsz.
2009. szept. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van még a homeopátiás bogyó a patikában. A védőnők is tudnak receptet adni kis tejserkentő bogyók készítésére.

A legjobb mód, ha napi 3 liter folyadékot iszol, ebbe a levesek, tej nem számít bele. Olyan gyakran tedd mellre, amilyen gyakran csak kéri a baba. Próbálkozhatsz még közte fejéssel is. Nekem csak az utóbbi segített. 3 hét kellett, mire beállt a mennyiség. Viszont aztán több is lett a kelleténél, tudtam eltenni.

2009. szept. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocs az off-ért!

Elsőnek: Milyen homeós bogyó segített és milyen mennyiségben szedted?

2009. szept. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
első vagyok.én az urtica urens 5 ch-t szedtem naponta 2*5 golyócskát.és tényleg figyeltem,hogy elötte utána ne egyek ne igyak,mert ezek is csökkentik a hásukat.ez nekem mindig bevált.meg a sür,ami szinte azonnal növelte,na meg a sok sok alvás.
2009. szept. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más válik be. Én is ittam a Laktoherb teát, semmi hatása nem volt. Viszont ha jól ettem, azonnal beindult a tejtermelésem. A folyadékbevitel sem serkentette úgy a tejtermelést, mint a rendes evés. És a lelki nyugalom is sokat számít, legalábbis nálam. Amikor a férjem nem volt otthon, mert el kellett utazzon több napra, elapadt a tejem, de aztán azonnal visszajött, amikor hazatért.
2009. szept. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia


Szerintem meg növeld a tea mennyiségét. Én másfél liter teát iszom egy nap alatt. Mondtam is a védőnőmnek,és azt mondta,hogy az megfelelő mennyiség,meg hogy annál többet ne is igyak.. De amúgy a a laktoherb teán rajta is van,hgy napi 4-6 alkalommal "kell" fogyasztani. Én úgy csinálom,hogy este felrakok 1.7 liter vizet főni,és miután felforrt,beleteszek 5 filtert. Ezt hagyom állni egy kicsit. Elvileg 10 percig kell hagyni,de én több ideig szoktam,az biztos.. De van egy ismrősöm pl.és ő teát is iszik,meg homeós bogyót is szed egyben.. Kinek mi vált be..


További jó babázást mindenkinek!! :)

/Üdv.,egy 8 és fél hetes kis babuci anyukája :)/

2009. szept. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó a szopi tea,de nem szabad belőle 4-6 csészénél többet inni.

Ugyanis a tea vízhajtó,így sokat kell pisilni a szervezetnek pedig KELL a víz a tejtermeléshez!!!

2009. szept. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!