Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejserkentő tea "mellékhatása"?

Tejserkentő tea "mellékhatása"?

Figyelt kérdés

Vettem Herbária Laktoherb teát, hogy egy kicsit több tejem legyen. A leírásban szerepel, hogy szélhajtó hatású is. Ezzel igazából nem is lenne bajom, csak észrevettem már 1 nap után, hogy több a puki. A baj azzal van, hogy kislányomnál is. És csak azóta, mióta iszom a teát. De tudjátok, náluk a puki-kérdés nem olyan egyszerű: feszíti, látszik hogy fáj, ma alig aludt, akkor is csak fél órákat. Lehetséges, hogy nála is a tea okozza? Hagyjam abba? Vagy a mennyiségét csökkentsem? (eredetileg annyit ittam, amennyi a leírásban szerepel).

Mit tanácsoltok?


2010. jan. 25. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A laktoherb nálunk ugyanezt produkálta, ezért a dokinő javaslatára átálltunk a herbalakt-ra (ugyanaz, csak nem filteres, hanem teafű) és megszűntek a gondjaink. Szerintem próbáld ki, mert nálunk tényleg durva pukigondokat okozott, amelyek a herbalakt-al teljesen elmúltak.
2010. jan. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a mecsek tejserkentőjét ittam és nálunk ugyanez volt a baj...Naponta többször át kellett öltöztetni úgy bekekilt meg szenvedett a pukival...

Most azt csináljuk h az ízesítés nélküli itthon főzött köménymagos teát iszom én és az segít neki,és nem szenved.a tejcsire meg urtica urens 5ch-t szedek!

2010. jan. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nálunk a laktoherb nem a babánál, hanem nálam okozott iszonyatos hasfájást, pedig 1teafüvet 2l vízzel főztem le, de úgy sem segített, én azóta inkább a homeopátiás bogyókat szedem
2010. jan. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Amikor én is a leírás szerint ittam az én babócámnak is fájt a pocija, a pukik alig akartak jönni. Majd a védőnőm mondta, hogy az úgy nagyon drasztikus mennyiség. Így 1literbe egy filtert tettem és naponta max 3 főzetet ittam meg.

Viszont nekem semmit nem használt, most a Mecsek tejszaporítót próbálom, nem túl nagy sikerrel!

Üdv 4 hós anyuja

2010. jan. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
probáljátok ki a dm-es szopiteát, sztem hatásosabb mint a laktoherb és én nem tapasztaltam mellékhatást
2010. jan. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nálunk is ezt okozta, és nekem meg nem is használt, így abbahagytam.
2010. jan. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Háááát....ez így nem túl jó!

Igazából nincs nagy probléma a tej mennyiségével, mert kislányom jóllakik. Csak azt vettem észre, hogy késő délután, este felé mintha kevesebb lenne, aztán éjszaka és reggel több van. Szóval csak azt akartam elérni, hogy egyenletesen legyen mindig. És ez a tea segített is, csak hát a mellékhatás nem tetszik :(

Bátor leszek, és megpróbálom, hogy gyengébb főzetet csinálok és kevesebbet is iszom. Talán így nem fáj a Picim pocija.


Köszönöm a válszokat, a tippeket megjegyeztem, hátha szükség lesz rájuk!

2010. jan. 25. 16:53
 8/9 A kérdező kommentje:
NEEEEM!!!!!!!!!!! Meggondoltam magam, nem kísérletezem. A tea megy a szemétbe. Még egy ilyen napot nem élek túl. És nem magam miatt, hanem a kislányom miatt, egyszerűen nem bírom, hogy így szenved...... :( Annyira sajnálom!!!!!!!
2010. jan. 25. 19:21
 9/9 Zsöff85 ***** válasza:
A tej ilyen. Este kevesebb van, de zsírosabb.
2019. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!