Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El lehetne így tartani két...

El lehetne így tartani két gyermeket?

Figyelt kérdés
Én azt szerettem volna, ha majd a 2 gyermekem között 2-3 év lesz maximum. Kislányom májusban lesz 9 hónapos és nagyon úgy néz ki, hogy még nem tervezhetünk kis tesót, mert páromnak megszűnt a munkahelye és csak vidéken talált újra munkát, mert már nagyon régóta keresett és nem fizet valami jól, én meg csak GYES-t kapok, anyukámékkal lakunk együtt, párom csak hétvégén fog hazajárni, ha elkezdődik a munka. Így sajnos még nem szeretnék újra babát. Nem is biztos a meló, próbaidő alatt sajnos bármi előfordulhat. Nem is tudnánk eltartani még egy babát. Nekem pedig ez fontos volt, hogy kicsi legyen a korkülönbség! Azt viszont nem szeretném, hogy anyuék tartanak el minket örökre, így is rengeteget segít! Mi lesz, ha nem javul az anyagi helyzetünk? Emiatt ne legyen testvére a kislányomnak? Akinek két gyermeke van, nehéz volt mindenhogyan? Anyagilag? Lelkileg?
2013. ápr. 29. 01:01
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Ha konkrétan a semmire akarsz megegy gyereket bevállalni, ami véleményem szerint ritka nagy felelőtlenség. Mongdjuk en az elsot se vallaltam volna gyesre.... Értem en, hogy kis korkulonbseget terveztek, de semmi baj nem lesz, ha 2-5-12 év lesz köztük, a lényeg az, hogy tisztesseggel fel tudjatok nevelni őket.
2013. ápr. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát van olyan, hogy az élet felülírja az előre eltervezett dolgokat. Ehhez fel kell nőni, elfogadni, mindannyiótok érdekében!


Szerintem óriási feleleőtlenség lenne ilyen körülmények közé második gyereket vállalni!

2013. ápr. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Emiatt ne legyen testvére a kislányomnak? "


Sajnálom, h így alakult, de nem tehettek mást: ha azt akarjátok, h a meglévő kis családotok megéljen, ne szenvedjen hiányt, akkor le kell mondani a 2. babáról.


Vagy esetleg ha te elmennél dolgozni és mondjuk 2-3 évig mindketten tudnátok keresni, ezerrel tartalékolni, akkor te kaphatnál gyed-et. Bár nem tudom, hol élsz és milyenek a lehetőségeid.

2013. ápr. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi öten vagyunk testvérek. Kicsi gyerekként semmi hátrányát nem éreztem, sőt, de 14 éves voltam, amikor édesapám elvesztette a munkáját, sokáig nem talált, majd nem is keresett.

Nagyon megkínlódtam lelkileg, fizikailag, hogy nincs pénzünk. Nemhogy új, divatos ruhára nem tellett, gyakran hetekig vártam egy új cipőre, bár a régi már rég beázott a lyukas talpa miatt. Sokszor voltunk úgy otthon betegen, hogy nem tudta anyu kiváltani a gyógyszert, mert nincs miből.

16 éves koromtól dolgoztam az iskola mellett, ha kellett valami, magamnak vettem. Ezt úgy értsd, hogy egy bugyit sem vettek nekem, mert a rezsi és az étel és az iskoláztatás elvitte a pénzt.

Felnőttem, nem lett semmi bajom. De ezeket az éveket nem felejtem.

Úgy vállaltunk gyereket, hogy biztonsággal fel tudjam nevelni, bármi is jön. Nem vállaltam be kis korkülönbséggel őket, mert az első még albérletbe érkezett, oda nem szerettünk volna kettőt. (mondjuk nekem tetszik így a 4,5 év különbség)

Most viszonylag jól élünk, nekem két diplomám van, a férjem most, munka és gyerekek mellett végzi a mesterképzést az egyetemen, mindkettőnknek aránylag biztos munkahelye van (én GYED-en vagyok most), van bizonyos megtakarításunk, de nem merjük bevállalni a harmadikat, hiába szeretnénk. Még három-négy évet várhatunk, utána sajnos elég idős leszek már a gyerekvállaláshoz.


Persze nem vagyunk egyformák, nem kell úgy érezni/csinálni a dolgokat, ahogyan mi. Ezt nektek kell eldönteni.

2013. ápr. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Azt viszont nem szeretném, hogy anyuék tartanak el minket örökre, így is rengeteget segít!"


Magyarul jelenleg egy gyereket sem tudtok eltartani. Akkor miért is kérdés, hogy el lehet-e tartani így 2 gyereket? Nyilván nem kerül kevesebbe 2 gyerek, mint 1.

2013. ápr. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
Csak pozitívan, mi a férjemmel régóta szerettünk volna babát, sok évre rá egyszer csak spontán összejött, férjem dolgozott nagyon jól keresett, én is dolgoztam és szintén jól kerestem bár nem voltam bejelentve. Aztán egy két hónapra rá férjem munkanélküli lett, elvesztette az állását, rá egy két hétre súlyos autóbalesetem volt, és sokáig tartott a felépülés várandósan. Ennek köszönhetően onnantól nem volt munkám sem bevételem szociális segélyt kaptam, férjem munkanélküli segélyt. Mire meg lett a pici férjem visszakerült a munkahelyére, de kevesebb pénzért, én gyest+ csp kaptam, kevés volt a pénzünk épp, hogy megéltünk, majd három hónapos volt a pici, mikor ismét babát vártunk, kicsivel több bevétel volt már, megéltünk,de nehezen, anyagi helyzetünk másfél éves szépen bevált, még 4 év alattiak a gyerekek, bár igaz, hogy maradt a gyes+csp, nekem de férjemnek nagyon magas a keresete így nem szenvedünk hiányt semmibe, júliusban születik a harmadik baba. Azt elfelejtettem írni saját ház és tehermentes ezt tavaly vettük, de előtte is saját tehermentes ház volt, ennyibe szerencsénk volt.
2013. ápr. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Te is tudod a választ: nem lehetne eltartani, hiszen egyet sem tudtok.


Keress bölcsit és munkát, akkor fogsz kapni gyed-et, így hamarabb tudtok függetlenedni és jöhet a következő baba.


Miért ragaszkodsz ennyire a kis korkülönbséghez?

2013. ápr. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Van, akivel egyetértek, van, akivel nem! Nekem terhességem előtt volt munkahelyem, csak mivel fizikai munkát végeztem, abba kellett hagynom és még nem volt meg az 1 év munkaviszonyom, ezért kapok csak GYES-t! Valaki írta, már nem tudom, hogy hányas válaszoló, hogy lehet GYES-re szülni gyereket. Úgy, hogy rengetegen szülnek úgy, hogy kevés a munkaviszonyuk és úgy, hogy fogalmam nem volt arról, hogy a páromnak meg fog szűnni a munkahelye és ilyen helyzetbe kerülünk! Előtte sem éltünk fényűzésben, de azért elvoltunk! Természetes azért, hogy az egyetlen kislányomnak meg tudjunk adni mindent, ezért még nem tervezzük a 2. gyereket! Csak gondoltam, felteszem a kérdést, mert kíváncsi vagyok mások véleményére is, de koránt sem volt benne a kérdésben és az alatta lévő mondatokban, hogy biztosan szülök 2. babát is, akit nem is tudnánk eltartani. A GYES-t teljesen a kislányomra költöm, ami természetes is, párom azóta tud kevesebbet segíteni, amióta a megtakarított pénze is elfogyott, anyukám meg nagyon sokat segít, nyilván, hogy akkor szeretnék majd még egy babát, ha már nem kell senkire támaszkodni, mert anyuéknak is éppen elég problémájuk van. De ő is és én is az utolsót odaadnánk a kisbabámért. Azért szeretném, ha kicsi lenne a korkülönbség a 2 baba között, mert amikor majd iskolába megy a kislányom, akkor már nem szeretnék neki tesót, mert maximálisan részt akarok majd venni a tanulásában és mindenben segíteni őt, amit egy újszülött mellett nehéz lenne!
2013. ápr. 29. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!