Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Kíváncsi vagyok...

Anyukák! Kíváncsi vagyok milyen érzés volt megtudni, hogy gyermeket vártok, hogy viseltétek a terhességet, milyen volt először a karotokban tartani őt, mit éreztetek akkor?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 15:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mindegyik kérdésedre csak az az egy szó jut eszembe, hogy CSODA. De tényleg, nem csak úgy mondom, hanem tényleg csodaként éltem meg végig, De az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy sok éven át ez volt a vágyam, szóval nem is lehetett volna másképp.
2010. máj. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jaj de irigyellek :) szerintem is egy nő egy gyermekkel teljesedik ki egészen...
2010. máj. 18. 15:58
 3/17 anonim ***** válasza:
Boldogság!21 hónapos a kisfiam és most jön a kistesó.Nagyon klassz volt a terhességem,problémamentes,nyugodt!Most is eddig(kop kop) !elégedett vagyok az életemmel! :) 14 hetes kismama
2010. máj. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
mikor gyanús volt, hogy baba van odabent, izgultam, mikor a dokim megnézte hüvelyi UHval, és hallottam a kicsi szíve dobogását, bőgtem :) A terhesség gond mentes volt, a vége kicsit igazán terhes, 120cm pocakkal, nehéz volt már. A szülés élménye kimaradt, császáros lettem, de mikor kivették, megmutatták, ugyancsak ömlöttek a könnyeim :) Most 7 hetes a kislányom, és minden Vele töltött perc igazi boldogság :) Ő a mi kis szeretet csomagunk :) Szülőnek lenni nagyon klassz dolog!! :)
2010. máj. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Mérhetetlenül nagy boldogság a pozitív teszttől a mai napig! 7 hónapos a lányom. A terhességem nagyon jó volt, minden pillanatát élveztem. Nem voltak rosszulléteim (max 3szor), igaz terhességi diabéteszem volt, de ez sem volt gáz. Aztán a karomban tartani 9 hónap várakozás után, leírhatatlan!
2010. máj. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nagyon érzelgősen hangzik, de egyszer megfogtam egy kismama pocakját és éreztem, hogy rúg a baba. A meghatottságtól elpityeredtem... :)
2010. máj. 18. 16:06
 7/17 anonim ***** válasza:
Kívánom, hogy légy te is boldog anya, mint mi:) amugy vannak nehéz percek, órák, amire előre egy első gyermekesnek nemigen lehet felkészülni, de számomra Vele teljesedett ki az életem. Életünk:) először ugy gondoltam, nem lesz másik gyermekünk, legalábbis jó darabig. Mostmeg kezd motoszkálni az agyamban a gondolat, hogy tartok egy hónap gyógyszerszünetet, vagy kettőt...:)
2010. máj. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
számomra is csodálatos és feledhetetlen volt minden, ami a most 18 hónapos kisfiunkkal járt/jár :) az anyaságnál nincs szebb dolog a világon :)
2010. máj. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát, akkor kezdem az ellentábort. Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok (tervezett baba), akkor nagyon nagy volt az öröm és várakozás. Aztán kb. 1 hét múlva jöttek a rosszullétek (5 hetesen). Volt, hogy napokig csak azért ettem undorral meg bármit is, mert tudtam, hogy a babának fejlődnie kell. Nem volt étel a földön, amit szívesen megettem volna. Aztán már tudtam enni, de napi 24 órában ad-hoc hányingerem volt és hánytam. Még nem voltam 2 hónapos terhes, amikorra 10 kg-ot fogytam. 16 hetesen változott meg a helyzet. Nemsokára már éreztem, hogy rúgdos. Hihetetlen élmény volt azzal szemben amikor sírtam a férjem vállán, hogy nem fogom kibírni a rosszullétek miatt...

A vége felé a gyomorsavam miatt volt nehéz, sokszor éjjel hányingerre ébredtem a sok sav miatt és csak ülve tudtam aludni. Aztán már kényelmetlen volt, visszafeküdtem, aztán elzsibbadt az oldalam, stb stb.


A szülés leírhatatlan. Nem volt könnyű, de rosszabbra számítottam :).

Amikor a kezembe adták a babát?! Milliónyi gondolat motoszkált a fejemben és végeláthatatlan boldogság.


Az első hetek számomra nagyon-nagyon nehezek voltak a babával, de ennek ellenére nagyon-nagyon szépek is!


Imádjuk 8 hós kisfiunkat és ha szoptatás alatt teherbe lehetne esni, már jönne a kistesó :).


Sok boldogságot kívánok majdani anyává válásodhoz előre is!

2010. máj. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia,

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Leírhatatlan érzés. Emlékszem 6 hetesen menetm el először az orvoshoz, ahol már hallottam a kis pincurkám (7,6 mm "nagy" volt)szívdobogását. Ez maga volt a csoda. Később ahogy egyre nőtt és kezdtem már érezni a pocimban ahogy rugdos, az is mennyei érzés volt és végül, amikor a karomba vehettem az tényleg maga volt a csoda. Ráadásul kettős ünnepet ünnepelünk a születésnapján, mert Mikláskor született a pici lányom.

A szüléssel kapcsiban csak annyi, hogy rosszabbra számítottam, szó nélkül csináltam végig, meg is dicsért az orvos és a szülésznő is.

Élvezem az anyaságot, már nem tudnám elképzelni nélküle az életemet. Kívánom, hogy te is hamarosan éld át ezt a csodás érzést és a karodban tartsd a picikédet.

2010. máj. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!