Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves lányom elkezdett...

1,5 éves lányom elkezdett beszélni. Több olyan szót mond, amit nem értek. Ti hogy voltatok ezzel? Nagyon "szánalmas", hogy anyaként nem értem a saját gyerekem, pedig én vagyok vele egész nap?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 29. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis, szerintem mindenkié mond olyat amit nem ért az anyukája, legalábbis első néhány alkalommal, aztán egyszer csak beugrik, hogy mi akar az lenni :).

Én olyankor mondom neki, hogy mutasd meg, néha megmutatja, és akkor a homlokomra csapok :).

Sőt, olyan is van, amit már egyszer megértettem, aztán később újra nem ugrik be, hogy mi is volt az.

2013. ápr. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kislányom 1évvel idősebb és még mindig vannak olyan szavai, amiket nem értek és vissza kell kérdeznem. Nincs ebben semmi, még nem tud úgy artikulálni, vagy hirtelen, gyorsan mondana valamit, és akkor több szót összevon :) VAgy ő másképp hallja, mint mi. Sőt, egy csomó szót használ a lányom, ami azt sem tudom, hogy mit jelent. :D
2013. ápr. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy. Nekem is 1,5 éves a kicsi. A nagy 2,5 néha ő fordít :) Persze én sok mindent megértek amit más nem, de ha nem tud mindent megmutatni akkor van hogy nem fogom fel.

Pénteken pl. voltam velük állatkertbe, nagyon tetszett neki az elefánt. Tegnap elkezdett "lápázni" na ebből hogy ismertem volna fel? :) Még a "tolmácsunk" sem segített.

Később nézték a képeket a gépen amiket készítettem. Na akkor tört ki nevetésben, hogy ott a "lápá"

Szerintem ezek inkább cuki dolgok, nem szánalmasak :)

2013. ápr. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Disi ***** válasza:
Az én kislányom 22 hós és még ő is használja a babanyelvet. Van több olyan szó amit hasonlóan ejt, olyankor én is találgatok hogy mire gondol. Viszont napról-napra egyre több mindent mond, próbál mondataokban beszélni. Szerintem nagyon cukik ahogy dumálnak, emiatt ne érezd magad rosszul :)
2013. ápr. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

:)) Én is voltam ezzel így, tényleg olyan lelkiismeret furdalása van ilyenkor az embernek...., pedig természetes. Kérd, mutassa meg, mire gondol. Mondd neki, ügyes vagy, csak anya ezt most nem érti. Most 3 éves a fiam, már nagyon szépen beszél folyékonyan, de néha még most is mond olyan szót, amit nem értek.

ne csüggedj, ez a fejlődését segíti, így nő a szókincse, ahogy igyekszik magát megértetni:)

2013. ápr. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én lányom is 17 hónapos és az mellett hogy értelmes szavakat is mond sokat magyaráz halandzsázik néha értem de legtöbbször nem de ő meg is mutatja mit akar :) ha megkérdezik mit mondott? azt mondom hogy még nem készült el hozzá a szótár de már alakul :)Ez egyáltalán nem baj örüljünk hogy beszélnek én sokszor felveszem amikor beszél aztán majd később összehasonlítom de szerintem semmi köze nem lesz a rendes beszédhez :)
2013. ápr. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!