Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az tényleg igaz, hogy a...

Az tényleg igaz, hogy a halandzsából lesz beszéd? Kisfiam egész nap mondja az ő nyelvén de olyan édes! Az anyósom mondta, hogy nem ad neki 1 hónapot és biztosan beszélni fog mert már egész nap mondja a saját nyelvén!

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem nincs összefüggés a kettő között. Lányom sosem halndzsázott, 16 hósan elbeszélgetett a szomszéddal...

Amúgy meg van gyerek, aki még 3 évesen is szinte csak halandszázik, nem beszél normálisan.

2011. jan. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

De van összefüggés.

A beszédfejlődés egyik szakasza szaknyelven a haldzsa beszéd.

Nagyot néznél ha tudnád, hogy mi minden tartozik a beszédfejlődés lépései közé.

2011. jan. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 8 hónapos korától halandzsázik, sokszor még álmában is, de még csak pár szót tud mondani. 16hónapos lesz nemsokára.
2011. jan. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a halandzsából lettek/lesznek az értelmes szavak. Mindig van egy-két szó, amit nem tudok megfejteni, hogy mit akar jelenteni. Pl. pár hétig azt mondogatta, hogy BÉDO, BÉDOM. Mire rájöttem, hogy ez nála a kérem... Azóta már ha megkérdezem tőle valamire, hogy: Kérsz? Azt válaszolja: TÉSZ (kérsz). :)

Ma ismét megörvendeztetett egy szóval: JOMMÁ. Lövésem sincs, mit jelent, de egész nap mondogatta. Előbb-utóbb csak rájövök... :)

2011. jan. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

gondolom ezt is babája válogatja. A szomszéd kisfiú 2 éves, nem folyékonyan de halandzsázik, ha van épp mondanivalója.

Az én fiam 16 hónaposan már értelmes szavakat mondott a halandzsája mellé, most 19 hónapos és 2-3 szavas mondatai vannak (hol a béka, anya keze, cipő apáé, elment vonat...) + a halandzsa, a szomszéd kisfiúnak 10 szavas a szókincse.

Szóval ahány gyerek, annyiféle fejlődés...

2011. jan. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minél többet gagyog, halandzsázik, annál gyorsabban fejlődik ki a beszédkészsége. Erősednek az izmok, próbálgatja a hangokat.
2011. jan. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a lányom 1 éves, kb. 10 hós volt, amikor kimondta az első szót, ami a baba volt. közben próbálgatta a hangokat, ha beszéltem hozzá, vagy énekeltem egyfolytában a számat figyelte és közben illesztgette a sajátját. utána kezdett el halandzsázni. a legaranyosabb az volt, amikor a g hanggal kezdte, leginkább a "guriga" szóhoz tudnám hasonlítani amit mondott. egyébként folyamatosan probálgatja a szavakat, pl. az apa néha-néha már kicsúszik, de inkább csak annyit mond, hogy ap-ap-pap-ap..vagy valami ilyesmi. ami érdekes, hogy a baba szót többször egy szuszra mondja, és közben intonál, tehát úgy hangzik, mintha többet akarna mondani, mint csupán baba.

szóval nem tudom, hogy valóban a halandzsából lesz-e a beszéd, feltehetően igen, mert gyakorolja a hangokat, illetve így tudja elmondani, hogy mit gondol.

2011. jan. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!