Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekorvosok miért HA...

A gyerekorvosok miért HA tápszert írnak fel automatikusan újszülött babáknak?

Figyelt kérdés
Ez azért érdekelne, mert a fiamnak sima tápszert írt fel, nem HA-t, de akárkivel beszélek, mindenki azt mondja, hogy nekik is HA-s volt felírva elsőre, sőt, még 3-4 hónaposan is. Mi alapján döntik el?
2008. jún. 15. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
A Ha-s lenne a normális. Lehet, hogy dokija válogatja.
2008. jún. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ha a HA-s a normális, akkor minek van a sima?
2008. jún. 15. 21:16
 3/9 anonim ***** válasza:
A ha-s tápszer a tejallergia megelőzésére szolgál. Elővigyázatosságból szokták felírni. Valaki csak akkor adja ezt, ha van gyanú (ha már van t.ellergiás a családban).
2011. febr. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom még most is HA tápszert és pépet kap, pedig 2 hét múlva 1 éves lesz. Allergiás nincs a családban, viszont koraszülött volt és a doktornő ragaszkodik hozzá hogy továbbra is ezt kapja.
2011. febr. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzaszólónak van igaza, nem azért írják fel mert tejallergiás van a családban, hanem azért mert: 1. a baba koraszülött, vagy 2. pici, valamilyen okból nem elég fejlödött stb.Nekem ikreim vannak , ök a 30. hétben születtek, és természetesen ök is HA- s tápszert kaptak.

Sztem ha egy teljes egészséges , jól kifejlödött 3 kg- os egészséges babád van, akkor elég neki a sima. Örülj neki, olcsóbb, és bárhol megtalálod mig a HA-st egyes helyeken rendelni kell.

2011. febr. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na a mostani utolsónak viszont nincs igaza.

Kiírt napon született a kisfiam, 3,5 kg-val, és mégis HA tápit írt fel a dokink!!!


Itt a környékünkön MINDEN újszülöttnek alapból a HA-s tápit írják fel.

Aztán vagy elfogadja, vagy nem. Ahogy az enyém sem fogadta el, így váltottunk simára már másfél hónaposan.

2011. febr. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én sem értek egyet az utolsó előttivel, mivel a gyermekemet túlhordtam egy héttel és 4230g-mal született.

Bent a kórházban aki kapott tápit, mindenkinek a HA-t írták fel, igaz nekünk már váltanunk kellett AR-re.

2011. febr. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A HA hippoallergént jelent. Ami azt jelenti, hogy a tejfehérjét olyan módon alakítják át, hogy az ne allergizáljon, minél inkább hasonlítson az anyatej összetételére. A nem HA-s szerintem már közelebb áll a tehéntejhez egy fokkal.
2011. febr. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérheted az orvostól, hogy írja fel a HA tápszert. Kislányom 1 éves, de még most is ezt issza.
2011. febr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!