Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kenyér, vaj, felvágottak,...

Kenyér, vaj, felvágottak, túrórudi, kifli, zsemle stb. mikortól?

Figyelt kérdés
Babám 7 hónapos, túrót már kapott,semmi baja nem lett tőle,egy héten át vezettük be,minden nap egy picit többet. De nálunk nem segít a védőnő,hogy mikor mit kaphat,és van pár nem szokványos étel,amit nem tudom,mikortól kaphat?
2013. ápr. 30. 10:37
 1/10 Kései Sirató ***** válasza:
Egy éves kortól ezek mehetnek simán, de már előbb is, ha a baba szereti, kivéve a túrórudit, mert cukor van benne, és én sima tehéntejet is csak egy éves kortól adtam. Olvasd el azért a felvágottak összetételét is, minél kevesebb adalékanyag, tartósítószer legyen benne.
2013. ápr. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze a tehéntejjel én is várok mindenképpen! Csak az ilyen kenyérfélékről nem tudom,mikor adhatom,foga már van :)
2013. ápr. 30. 11:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Pöttyös túrórudit(minősége miatt) már adhatsz,úgy,hogy a csokit leszeded és csak a közepét csipegeted neki. imádni fogja :) a többit is adhatod persze.
2013. ápr. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :) De jó =) Gondolom akkor a kenyérre,kiflire tehetek növényi margarint is? :)
2013. ápr. 30. 12:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért ha van időd olvasd el. Én biztos hogy a pár éves gyerekemnek sem fogok margarint adni nemhogy 7 hónaposan.


A margarint mindössze EGYETLEN MOLEKULA választja el attól, hogy MŰANYAG legyen:-(


A margarint a legolcsóbb olajból állítják elô, tekintve, hogy abból a szappanfôzéshez hasonlóan mindent kilúgoznak. Hátra marad egy természetellenes anyag, mely elveszítette elektromos töltését és Transfetti Acid néven ismeretes. Hogy megsűrűsödjön és ne tudjon megromlani, félig hydrogénezik, majd különbözô vegyi ízesítôk és színesítôk hozzáadásával vajhoz hasonlóvá teszik. Így készül a margarin, ami végülis egy élelmiszernek álcázott vegyi termék. A margarin négyféleképpen árt az emberi szervezetnek:


1. Ahol az elektromos töltés nélküli margarin a szervezetbe kerül, ott leállítja az anyag-cserét, és pangást okoz, így a legkülönfélébb szervi problémák állhatnak elô. Ekkor a

máj védekezésképpen felemeli a vér koleszterin tartalmát, hogy azzal a margarin káros hatását csökkentse.

2. Mivel a margarinnak nincsen elektromos töltése, ha az a koszorúérbe kerül, azt az érfal visszalöki, mivel nem tudja felismerni és a margari ott helyben le fog rakódni.

3. A margarin felborítja a superhormonok egyensúlyát, ennek következtében a Prostaglandin 2 és a Thromboxan 2 kerülnek túlsúlyba. Az elôbbi érszûkületet, a másik vércsomósodást fog elôidézni, ami elôrehaladott érelmeszesedés esetén szívinfarktust okozhat. A margarin tehát nem annyira szívbarát, mint ahogy azt hirdetik.

4. Végül a margarin kémiai rákokozó is lehet, ha az immunrendszer le van gyengülve 70% alá. Ezt Joanna Budwig Nobel díjas német biokémikus fedezte fel a múlt század végén.


Meglehetôsen ironikus, hogy a margarint azzal hirdetik, hogy nem tartalmaz koleszterint, aminek akkor sem lenne jelentôsége, ha azzal a margarin telítve lenne. A máj viszont védekezésképpen fel fogja emelni a vér koleszterin tartalmát,hogy a margarin káros hatásai ellen védekezzen. Ha valaki a konyhában letenne földre egy kis margarint, ahol az egerek vannak, csodálkozva lehet tapasztalni, hogy azok nem nyúlnak hozzá,mert érzékelik, hogy nem étel.

Felejtsük hát el margarint, még ha az olcsóbb is mint a vaj, és fogyasszunk vajat.

2013. ápr. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
margarint NE! vajat adhatsz neki. 4 es voltam
2013. ápr. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A fiam 10,5 hónapos, az általad felsoroltakat mind eszi már. Margarint ne adj, a vaj sokkal jobb.
2013. ápr. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam bocsánat! Igazatok van,különböző a vaj meg a margarin,de nálunk úgy hívják a vajat is,hogy margarin. De arra gondoltam én is a vajra,ne haragudjatok.
2013. ápr. 30. 12:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Margarint én sem adnék, de ezt elolvashatod

[link]

2013. ápr. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!