Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem kifejezett bébiételek,...

Nem kifejezett bébiételek, mikortól? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
gondolok itt a kenyérre,zsömlére,kiflire,babapiskóta,vagy felkockázott gyümölcsöt mikortól? 7 hónapos babám,2 foga van. Rizs,tészta,gríz,ezek mikortól és milyen formában mehetnek? Eddig gyümölcsök,zöldségek mentek meg csirkemell. Minden pürésítve. Illetve milyen olyan ételek vannak,amiket már adhatnék,de nem is gondolok rá? Tehát mondjuk nincs benne a táblázatokban,vagy nincs bébiételben. Bocsánat a sok kérdésért,csak szeretnék mindennel tisztában lenni tapasztalt anyukáktól és nem a táblázatokból :) Köszönöm szépen! :)

2013. ápr. 16. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Ebben a korban az én gyerekeim már majdnem mindent ettek, amit mi is ettünk. Soha nem néztem ezeket a táblázatokat, mert nem értek velük egyet. Mi is felnőttünk ezek nélkül, és egészségesek vagyunk.

A gyerekeim is azok, és nem is allergiásak semmire.

2013. ápr. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, 7 hónaposan a gyerekeim már ettek joghurtot, sajtot, túrót, csirkemájat is, de azt heti egyszer. Csirkehús után elkezdheted a sertéshúst bevezetni, 8 hónaposan pedig a marhahúst.


Kiflit is adhatsz neki, babapiskótát is, szerintem nyugodtan megpróbálhatod a banánt is karikára szelve adni vagy én volt, hogy csak villával nyomtam össze.

Igazából nem írtad, hogy milyen ételeket, zöldséget, gyümölcsöt adsz neki. Én már adnám neki a csirkemájat is, én húslevesbe főztem a gyerekeimnek, kivettem nekik a sárgarépát, krumplit, májat és így pürésítettem össze a levessel, majd a levest azután fűszereztem be.

2013. ápr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Három dologra kérdezel rá.

mit?

mikor?

milyen állagban?


A milyen állag a legegyszerűbb, mert a pürésítés nem feltétlenül szükséges, a babák az ínyükkel a puhább dolgokat rendkívül ügyesen megrágják, harmadik gyerekemnek egyáltalán nem pürésítettem semmit.


A mit és a mikor már nehezebb kérdés.

A mi családunkban halmozottan vannak az allergiák, ezért én nagyon óvatos vagyok mindennel.


Szerintem azt érdemes átgondolnod, hogy az egyes "allergén csoportokat" mikor gondolod bevezetni, és aztán mérlegelni, hogy mi mit tartalmaz.

Mert ha úgy döntesz, hogy pl. nem adsz tejterméket x ideig, akkor addig kiflit sem adhatsz, mert az is tehet tartalmaz, vagy ha azt mondod, hogy tojást x ideig nem vezeted be, akkor nem adhatsz kalácsot sem, hogy csak pár példát említsek...


Ami általában nincs a táblázatokban, az a kukoricakása (kukorica darából főzöd vízzel és bármilyen gyümölccsel nagyon finom), a 7 hónaposok odáig vannak érte! :o)

2013. ápr. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Lassan bevezetheted a babádnak a sertés, majd marhahúst, a pulykahúst nem említetted, hogy eszik, de gondolom már azon is túl vagytok. Az én kislányom példásul nagyon szereti a banános grízt, 7 hónaposan én már adtam neki. Babapiskótát már adhatsz neki, de én még zsömlét kiflit nem adnék kb. még 2 hónapig. A káposztát, karfiolt majd 8 hónaposan próbáld meg, akkor majd azt is eheti. A védőnőnk mondta nekünk, hogy 7 hónaposan már rántást is tegyek a főzelékhez, úgy is megette a babám.
2013. ápr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a sok hasznos választ,ment a zöld kezecske =)


A lányom eszik krumplit,tököt,almát,banánt,szilvát,barackot,cukkinit,répát,céklát,csirkehúst,babakekszet. Hű most elég valószínű,,hogy kihagytam sok dolgot,de evett már tényleg sokfélét,zöldségekből a k betűseket nem,de a gyerekorvos mondta,hogy vezessem be.


Igazából a rizst,grízt,tésztát szeretném most már bevezetni neki,de nem tudom,hogy hogyan kell elkészíteni ezeket. Tejjel nekünk vigyázni kell sajnos.

2013. ápr. 16. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!