Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kenyérhéjat, almát, sajtot...

Kenyérhéjat, almát, sajtot mikortól tudta szépen megrágni a babád?

Figyelt kérdés

11 Hónapos a lányom és még nem igazán kap darabosat. :(

Persze a főzelékek, amik üvegesek, azok már darabosak és a kap túrót, villával tört májat, banánt, krumplit, és csipet kenyereket, pukit eszik már egyedül is. :)

De félek a félrenyeléstől mert a babakekszet 7-8-9 hósan többször félrenyelte, illetve szerencsére csak öklendezett tőle.. :(

Ti hogy voltatok ezzel? Mivel kezdte a darabos igazán rágni való ételeket?


Most fog majd kapni kalácsot, karikára vágott virslit, felvágottat, de pl mikor tudja megrágni rendesen az almát, a sajtot, kenyérhéjat?



2013. ápr. 30. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
kisfiam 10 hónapos 10 foggal,de már legalább 2-3 hónapja eszi ezeket,simán megrágja,egyszer sem nyelt félre,de ez biztos azért van mert sok a foga.sztem ez nem kor függő,hanem fog függő.unokatesója 13 hónapos,egy foga sincs,és neki még mindent pépesíteni kell.hát ez van...
2013. ápr. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kenyérhéjat 5 hónaposan, kekszfélét már 6 hónapos kortól, főtt zöldségeket, banánt is ekkortól. Darabos ételt tulajdonképpen már féléves kora óta kapott, Igaz megfőzve és apró darabokban. Almát felszeletelve evett 9 hónapos korától.

Azért nem tudja a babád megrágni rendesen az ételt, mert eddig nem tanult meg rágni. Nem fog megfulladni az ételtől. Ha mégis félrenyelnek, a babák felöklendezik, de nem lesz semmi bajuk tőle.

2013. ápr. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam 13 hònapos. Mèg mindig osszetorom neki egy kicsit a fozelèket , mert ìgy tobbet eszik belole(nincs 9 kg), ha rendes darabos azt hamar megunja csak jàtszik vele. En az almàtòl fèlek mert elèg kemèny ès konnyen fèlrenyelik, nagyobbik lànyom majdnem megfulladt egy darab almàtòl, màr lila volt mikor sikerult kiszedni belole. Azòta az elso kohintèsre "ugrok" .
2013. ápr. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Uhh, igen, ezektől félek én is... :(

Hogy sikerült végül kiszedni az almát??? :(


Tud rágni a lányom, hiszen amiket írtam, azokat is kell rágni, de azért még nagyon nagy falatot és keményebbet nem kap, mert amúgy is csak 4 és fél foga van. :)


Még várok tapasztalatokat!! :)

2013. máj. 1. 08:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Pàrom ràzta ki belole, fejjel lefelè tartotta ès utotte a hàtàt, èn bepànikoltam. Szerencsère otthon volt o is, egyedul nem tudom mit csinàltam volna.
2013. máj. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!