Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy hülye kérdés, de...

Lehet, hogy hülye kérdés, de túl korai még 15 hónaposan a bili bevezetése? Többi lenn

Figyelt kérdés
júniusban 15 hónapos lesz a kisfiam.szerintetek korai lenne ha kapna egy bilit és próbálnám valahogy rávezetni,hogy oda kéne végezni a dolgát? amiatt főleg,hogy meleg lesz és talán lehetne pelus nélkül alsónadrágban..csakhát nem zavarja jelenleg még a kaka sem bár ez nyilván normális jelenleg 13 hónaposan.
2013. ápr. 30. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Lehet lepontozni!!!

Nem volt egész 8 hós a fiam mikor elkezdtem a biliztetést. Most 9 hós, azóta folyamatosan csak a bilibe kakil és sokszor bele is pisil, így pl. napi 4 pelus helyett 2 fogy. És bármennyire is hihetetlen, de jelez, ha kakilnia kell.

Úgyhogy az én véleményem szerint megpróbálhatod!

2013. ápr. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Próbaképpen be lehet vezetni a bilire szoktatást. Arra azért vigyázni kell,ha a gyermek nem ül biztonságosan akkor nem szabad erőltetni Őt,hogy maradjon a bilin. Akár csupasz popsival is szaladgálhat,akkor még könnyebb rászoktatni a piciket a bilire.
2013. ápr. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első:én egyáltalán nem pontoználak le,miért kéne? ha a te babád ilyen ügyes és "vevő" a dologra az szuper! büszke lehetsz rá :) kíváncsi leszek a mi dolgunkra vajon mit kezd a bilivel?bár borzasztó értelmes gyerek és én szentül hiszem,hogy mindent megért amit mondunk neki,csak nem mindig fogad szót,de ez már csak így van. :)
2013. ápr. 30. 12:47
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

Több, mint valószínű, hogy azért fognak lepontozni, mert ilyen korban mindenki azt mondja, hogy nem érett még rá! A védőnő pl mondta, hogy 1 éves korban alakulnak ki a záróizmok és addig nem tudja tartani, de valahogy ő mégis képes rá. :) Amire én nagyon büszke is vagyok. Elsősorban nem a szobatisztaságra megy a dolog, mert azt tudom, hogy még odébb van, hanem, hogy így a felére csökkent a pelusok száma és nem bűzölögnek a lakásban.

Sok sikert nektek! :)

2013. ápr. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
szerintem jó ötlet volt a részedről,mert így valszínű felére csökken majd a valódi szobatisztasági procedúra is.Egy próbát mindenképp megér,mi bajunk lehet:)
2013. ápr. 30. 12:57
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Így van! :)

Köszönöm, hogy te legalább nem nézel le emiatt! :)

2013. ápr. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Igazából annyi a lényeg, hogy soha ne tűnjön erőltetésnek a dolog, mert akkor a visszájára sülhet el.

De próbát tenni lehet, és meglátod mennyire vevő rá.


Lányomnak először 16 hónaposan mutattam meg a bilit, bele is pisilt, de úgy megijedt a "végeredménytől", hogy utána messziről kerülte a bilit. De szerencsére nem volt utána vele baja, később jobban érdekelte, és már nem ijedt meg, úgyhogy 20 hónaposan szobatiszta lett.

2013. ápr. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Felére csökkent a pelus és ez az indok rá? A viz és a fertőtlenítőszer ugyan annyiba kerül minden alkalom után ha elmosod és lefertőtleníted ,mint egy olcsóbb pelus.
2013. ápr. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!