Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Korai még a hozzátáplálás,...

Korai még a hozzátáplálás, vagy minden gyerek így kezdi?

Figyelt kérdés
Kisfiam pár nap múlva lesz 6 hónapos, tápszeres. Kb 2 hete kezdtem a hozzátáplálást. Előbb reszelt alma leve, majd a pép majd krumpli, répa, ahogy kell. Viszon úgy érzem, semmivel nem haladunk. Olyan, mintha semmit nem szeretne, csak forgatja picit a szájában, majd kitolja a nyelvecskéjével, alig nyel egy picit belőle. Csak maszatolás az egész. Pedig éhes, mert miután vége a cécónak eszik egy adag tápit. Mit csináljak. Minden gyerek így kezdi vagy csak az enyémnek korai ez még? Ismerősök gyerekei mind jól esznek, üvegszámra fogy a bébiétel, én meg gyakorlatilag csak a kukába főzőcskézek....mit gondoltok, mit csináljak másképpen?
2013. ápr. 25. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Várj még vele pár hetet. Barátnőm kisfia ugyanígy volt. Rá 2-3 hétre meg falta azt amit elötte undorral kiköpött.
2013. ápr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%

Nem, nem korai. Ikreim 5 hónaposak lesznek, én is 5 és fél hónapos korra tervezem.


Kisfiam almával kezdte.... Nem sok sikerrel, gondolom savanyú még neki. Én tejpépet adtam neki, az ment szépen. Az almára meg visszatértünk később.

2013. ápr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok, mert az én lányom detto ezt csinálja. Én is elvagyok keseredve, hogy olyan mintha semmi nem ízlene neki. Próbáltam már én is kombinálni az ízeket, meg pépesebbre készíteni, meg például az almát már picit megfőztem, de bármit próbálok nem eszi csak egy két kanállal.
2013. ápr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az almát sok gyerek nem szereti. Nem kell erőltetni. Savanyú. A répa menni szokott (bár látom nálatok nem), sok baba a sütőtökért van oda meg vissza... Amúgy akkor sincs baj, ha mindent kiköpköd, van baba, aki csak 7-9 hónaposan kezd rendesen enni, és makkegészségesek, semmi bajuk nincs tőle. Egyébként kb (tehát plusz- mínusz pár hét) 6 hónapos korukig van egy olyan reflexük, hogy ha bármi van a szájukban (cicit, cumit kivéve, mert az más forma és az már szopásra késztetni őket) azt kilökdösik a nyelvükkel. Igazából ez védi őket pl ha hanyatt fekve böfiznek fel valamit. Szóval próbálgasd, de ne erőltesd, vagy akár hagyhatod is, pár hét múlva újrakezded.
2013. ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves 2.! Kicsit zavaros az írásod: ha még nincsenek 5 hónaposak és még csak tervezed, majd később arról írsz, hogy mit adsz most, és mire térsz vissza később, akkor most hogyis van? Előbb ikrek, aztán csak egy kisfiú? Nem akadékoskodni akarok, de nem értem:-) bocs:-)
2013. ápr. 26. 10:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Láthatóan nem érett még a hozzátáplálásra. Heti 1-2x kínálgasd, de ne erőltesd. Amikor megérik rá meg fogja enni.
2013. ápr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!