Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kenitek babátok ínyét...

Mivel kenitek babátok ínyét ha jön a foga? Használtok fájdalomcsillapítót?

Figyelt kérdés
Kötekedők,nagyon okosak kíméljetek!!!!
2013. máj. 2. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én Dologéllel kentem.

Szerencsére fájdalomcsillapítóra nem volt szükség, mert nem viselte meg annyira, de ritkán Nurofent adtam volna, ha szükséges.

2013. máj. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Dologéllel kenem. Enyhít neki valamennyit. A dentinox is jó, de az lidokaint tartalmaz, és ezért azt csak napi max 3x lehet kenni. a dologélt akármennyiszer.
2013. máj. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekünk brutál fogzásunk volt/van, szóval nagy a tapasztalat (sajnos :)).


Ami gélből bejött: Frezyderm gél, Dologél hosszabb használatra, ha esetleg éjjel is ébredt, vagy nagy volt a szenvedés nappal, akkor Dentinox.


De nem mindig volt elég, így igen, előfordult, hogy fájdalomcsillapítóztunk. Ha extrán nyugtalannak láttam, ha nagyon fájdalmasan sírt tőle, ha vérzett a gyulladástól (mert sajnos ilyen is volt...), akkor Nurofent adtunk, mert ez gyulladáscsökkentő is, így a puszta tüneti kezelés mellett tettünk is talán valamit, persze ezt alkalmanként kapta. Ha nagyon átlátszott már az ínyén, és ha nagyon nagy volt emellett a szenvedés, azaz amikor tudtam, hogy csak 1-2 nap és kint van, akkor kapott olyan kúrát, hogy Reggel Panadol, este Nurofen, ezt 2 napig csináltuk max.


Most egy éves, a Panadolt Cataflamra fogjuk váltani ebben a menetben, ha szükséges lesz.


AZ orvosi felügyelet folyamatos volt egyébként, a férjem orvos, ő vezényelte a fájdalomcsillapítózást, mert ő ért ehhez.

2013. máj. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát lehet hogy most meg leszek kövezve, de mi régi praktikát követtünk!


Mi is próbáltuk a Dologelt, a Dentinoxot, de nagyon fogaknál már semmit nem értek!


Ekkor jött a jó öreg házi pálinka! Ujjat belemártani, és vékonyan bekenni az ínyt! A leghatásosabb!

2013. máj. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a Dentinox semmit nem ért. Ha már nagyon gáz volt a helyzet, Nurofent, vagy Panadolt kapott, ha a Viburcol nem használt.

Az Osanitra mondják még, hogy nagyon jó, komplex hoeopátiás szer. Ezt mi nem próbáltuk, későn találtam rá.

2013. máj. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És a ti babátoknál mikor kezdődött a fog bujkálás:)?
2013. máj. 2. 16:08
 7/12 anonim ***** válasza:
nálunk 6 hónaposan jött ki egyszerre az alsó kettő,de már 3 hónapos korától kínlódott vele...frezyderm vált be a legjobban
2013. máj. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Osanit! meg se mondani róla hogy fogzik! áttöréskor 2nap kell nurofent adni de amúgy nálunk ez a csodaszer! :) a dologél is jó még, de nekünk ez vált be igazán! igaz sajnos nem olcsóság.
2013. máj. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor lehet az én babám is azért nyűgösebb a szokottnál?Úgy értem,hogy éjszaka eddig aludt most meg 2szer is felkel.Meg napközben is hisztisebb,mint régen.5hóapos múlt.
2013. máj. 2. 17:39
 10/12 anonim ***** válasza:
8as vagyok, tuti a foga miatt ilyen.
2013. máj. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!