Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Volt valaki neurológu...

Anyukák! Volt valaki neurológusnál azért mert a gyermeke nem akart elindulni?

Figyelt kérdés
Május 23-ára kaptunk időpontot emiatt és csak azt szeretném tudni,hogy hogy zajlik egy ilyen vizsgálat?!

2013. máj. 3. 11:02
 1/9 Kerria ***** válasza:
100%

Ismerősöm a 16-17 hónapos kisfiát vitte el korai fejlesztői felmérésre, mert nem járt a gyermek.

Rá alig egy hétre elkezdett lépkedni,most 18 hónapos és nagyon stabilan jár. Ott az volt amit felfedeztek, hogy a kisfiú magától nem áll fel, csak ha meg tud kapaszkodni. Amúgy csak simán megfigyelték a mozgáskoordinációt, játék közben... Ez ugyan azt hiszem nem neurológia, de hátha segítettem valamit.


Mennyi idős a gyermek?

2013. máj. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

17,5 hónapos,de mire időpontot kaptunk már betölti a 1,5 évet.

11 hónapos kora óta lépeget bútorok mellett,de állni sem tud önállóan,nem hogy még járni...

Koraszülött volt ugyan,de így is a 18 hónapot mondták,hogy addig el kellene indulnia.

2013. máj. 3. 11:16
 3/9 Kerria ***** válasza:
100%

Akkor lehet (és ebben bízom), hogy mire a vizsgálatra kerül a sor, már járni is fog :)


Barátnőm kisfia nem volt koraszülött, és neki a normál születésre mondták a 18 hónapot. Szerintem ne aggódj, ne idegeskedj, bár tudom könnyű mondani.


Azért ha nem felejted el, és lezárul a vizsgálat írd meg mi történt, mert érdekel!

2013. máj. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Oké,köszi,igyekszem nem elfelejteni és írni.

Már nagyon pörgetném az időt,hogy túl legyünk a vizsgálaton,mert sajnos baromira aggódom már és sok hülyeség végigfut az agyamon...:-(

2013. máj. 3. 11:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Igaz, mi neurológusnál nem voltunk, de a kisfiam két nappal 18 hónapos kora előtt indult el. Addig csak bútorok mellett lépegetett kapaszkodva, illetve bizonytalanul, de megállt kapaszkodás nélkül. Aztán egyszercsak fogta magát, és kétszer körbesétálta a lakást, azóta sem áll meg, sőt, többet gyalogol, mint a kortársainak többsége. Tudom, nehéz ezt elhinni, hogy egyszer járni fog, annak idején már én is állandóan ezen kattogtattam az agyam, voltunk dévényen (meggyőződésem, hogy nekünk pont az segített) és korai fejlesztésen is. Kitartás, türelem, járni fog!!!
2013. máj. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyik lányom sem volt koraszülött, mégis 16 hónap kellett nekik mire elindultak. Mi konduktorhoz jártunk, de inkább csak traccspartizni, megmondta, hogy semmi gond velük :)
2013. máj. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Mi most voltunk épp ezért. 17 hónapos múlt pár nappal, önállóan nem jár, csak ha az egyik kezünket foghatja. Pár másodpercig meg tud állni egyedül.

A neurológus elbeszélgetett vele. :) Meg kellett mutatnia felszólításra a testrészeit, amit ő nem tudott. (ezért azt mondta a doki, hogy éretlen, fejlesztésre javasolt). Kaptunk beutalót ortopédiára, azt mondták minden rendben van vele, türelem. Most várjuk hogy a korai fejlesztő is megnézze, utána kell ismét konzultálni a neurológussal. Mindenesetre nem vagyok benne biztos hogy olyan sok 17 hónapos baba meg tudja mutatni kérésre a testrészeit.

Az ortopéd orvos szerint csak idő kérdése, minden gyereknek más a ritmusa....majd elindul. :)

2013. máj. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az én fiam kisebb, másért voltunk neurológusnál, de emiatt igazán ne aggódj, nem nagy ügy egy ilyen vizsgálat. ha szükséges, lehet egy két alkalommal tornára kell vinni. ennyi a maximum ami történhet
2013. máj. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Kerria!

Fiam pár nappal 18 hónap előtt megtette az első lépéseit és elkezdett próbálkozni az önálló megállással is...:-)

Azért elvittük a neurológiára.

Ott megvizsgálták és közölték,hogy minden rendben van vele,koraszülöttségéhez képest jó ütemben fejlődik...

Azt hiszem ez a legjobb amit egy anya hallhat.

Még annyi,hogy azért még inkább szívesebben mászik és keresi a kapaszkodási lehetőséget,de ha csalogatjuk akkor szép kis távokat megtesz a saját lábán...

2013. máj. 30. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!