Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nasit, kekszet, péksüti...

Milyen nasit, kekszet, péksütit adtok tejallergiás kisgyereketeknek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 28. 14:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Vizes(nem a tejest)kiflit vagy zsemlet peksutemenykent lehet.
2009. szept. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Piskótatallért, Coopos és Tescos, at eredeti Győrist nem tudom, nem néztem,h van-e benne.

A 7days mini croissant-ban sincs, ha az eperlekvárosat veszed. Amúgy kap ropit, Lidl-et, abban sincs tej. Babapiskóta is jó.

Majd még gondolkozom, ezeket ajánlom, biztos, h tejmentesek.

Mennyi idős a picurod?

2009. szept. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, Coop-os piskótatallért pont ma vettem.


Vizes kiflit, zsemlét melyik boltokban lehet kapni? Régebben a Plus-ban volt, arra emlékszem, de az már ugye nincs.


14 hónapos múlt a lányom. Ti gyerkőceitek?

2009. szept. 28. 15:04
 4/20 anonim ***** válasza:
Én csak olyat adok ami nyomokban sem tartalmaz tejet, mert azt mondták, hogy csak így van esély, hogy kinője. Sütni szoktam, a muffint nagyon szereti, hamar készen van és 2-3 napig eheti.
2009. szept. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Második vagyok, az enyém 13 hónapos.

Hogy készíted a muffint? Tej helyett vizet? Mert pl a múltkor csináltam kalácsot, langyos vízzel csináltam, és az nem volt az igazi. A zsemlegombóc a vadashoz viszont mehet vízzel, az jól sikerült.

Leírod a receptjét?

Vizes kiflit én sem tudok sehol, én hülye eddig néha adtam neki kiflit, nem tudom, h h nem láttam, h tejes:(

Akkor Te semmi ilyet nem adsz a gyerkőcnek?

2009. szept. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Muffinreceptek:

Almás muffin:

1 kisebb alma, lereszelve

20 g cukor, 1 vaníliás cukor

1/2 cs sütőpor

250 g liszt (én fele sima, fele zabliszt)

1 tojás

6 ek olaj

1,25 dl víz vagy almalé

őrölt fahéj, szerecsendió

Egyik tálba a nedveseket, másikba a szárazakat kavarom össze. Majd összeöntöm és nagyjából összekeverem, nem teljesen simára, csak hogy átnedvesedjen. Beteszem a papírral kibélelt formába (12 lesz belőle). És előmelegített sütőben tűpróbáig sütöm.

Ez a recept a Halász Katalin: Tej nélkül is egészségesen c. könyvben volt.


Banános muffin zabpehellyel

2 érett banán villával összetörve

14 dkg liszt

12 dkg zabpehely

1 tk sütőpor

1 tk szódabikarbóna

1 csipet só

1 ek méz

8 dkg margarin felolvasztva

1 tojás

Ugyanúgy csinálom mint a másikat. Ebből 18 lett, és a fiam imádta.

Sajnos most megint kiütései vannak, attól tartok tojásallergia lesz!

2009. szept. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Csajok, kellene egy másik fórum, ahol tudnák beszélni, ma lett meg a vérvétel eredménye, és negatív lett minden, tudjátok zajlik? Voltatok már ilyenen? Nagyjából elmondta a doktornő, de nagyon megijesztett, mikor mondta, h akár gégeödéma is lehet.
2009. szept. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én vagyok a második, aki a muffin receptet kérte.
2009. szept. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt vérvétel, azt mondta a doki hogy még úgysem mutatná ki az allergiát. Most 15 hónapos lesz. Pedig azt olvastam hogy a vérvételnél a iGE szintből még azt is meg tudják jósolni, mikorra növi ki az adott allergiát. Minálunk összetettebb a dolog, pár kanál tejpéptől lett először tünet, tele lett pöttyökkel az egész arca, a füle bedagadt a nyakán is voltak kiütések. A szójatápszertől 1 hónap alatt szójaallergiás lett, most meg nem tudom mi jön, lehet hogy a tojás...

Amúgy most olvasgatok a vega-tesztről, 350 féle ételallergiát tud kimutatni, de ez orvosilag nem bizonyított.

Ja, a "muffinos" vagyok! :)

2009. szept. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nálunk már az anyatejjel kezdődött, aztán kaptunk tápszert az anyatej mellé, h az segít az allergia ellen, de sokkal rosszabb lett.

Azóta tejmentes tápszer, pepti kettes már, de mindenre kiütéssel reagál, amiben tej van.

Azt nem értem, h azt mondta a védőnő, h lehet, h nem tejfehérje, hanem tejcukor intolerancia van. Azt nem mutatja ki ez a teszt?

2009. szept. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!