Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős koráig kell a...

Czibere judit kérdése:

Mennyi idős koráig kell a babákat büfiztetni? Még tényleg nagyon kezdő anyuka vagyok. Pici lányom holnap lesz 3 hónapos.

Figyelt kérdés

2013. máj. 3. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, az enyém 6 hós, kifejezetten büfiztetni nem kell már,( mikor evés után 10 percig bűvöltem ki belőle a büfit :) ) hanem szopi után ahogy felveszem,büfizik egy kicst rögtön, vagy van mikor nem, már nem nyel annyi levegőt. Meg nem is bukik.
2013. máj. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ülni fog tudni, vagy hasra fekteted akkor nem kell büfiztetni. A lányommal legalábbis így volt. Ülni 5 hónaposan már tudott, hasra pedig bármikor tehettem :)
2013. máj. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Először is gratulálok!

Bufiztetni addig kell, amíg magától nem látod, hogy büfizne. Az én fiam már 4'ves lesz, és akkor is tud büfizni amikor nem kéne...:) De néha még megütögetem a hátát. Úgy könnyebb.

A másik: tudom, hogy úgy tanítják, hogy simogatni kell, míg nem büfizik, de nem kell félteni a gyereket, egy kicsit ha ütögeted a hátát, akkor sokkal hamarabb végzel!;) (nézd csak meg mi történik egy szénsavas ásványvizes palack belsejében ha simogatod és mi, ha ütögeted!)

2013. máj. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A büfiztetés az evés közben lenyelt levegő eltávolítására való. Részben azért, hogy ne okozzon a gyereknek hasfájást, részben azért, hogy ne foglalja el a helyet a gyomrában az étel elől. A babák többsége kb fél éves korára megtanul úgy enni, hogy ne nyeljen mellé túl sok levegőt. Ha nagyon mohón eszik, vagy hajlamos a bukásra a baba, akkor érdemes tovább is büfiztetni, vagy legalábbis függőlegesen tartani, amíg a felesleges levegő távozik a gyomrából. Ha már ügyesen forog, ül, akkor a testhelyzetéből adódóan magától megoldódik a dolog.
2013. máj. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kb. 5 honapos koraig kellett bufiztetni.
2013. máj. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat hozzászólásokat. Tudom hogy minden baba más és más..de így körülbelül tudok viszonyítani.
2013. máj. 4. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!