Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányom ruháit születése óta...

Czibere judit kérdése:

Lányom ruháit születése óta mindig külön mosom a mienkétől. Most 3hónapos. Jól teszem hogy külön mosom? . Ha igen szerintetek meddig ajánlott?

Figyelt kérdés
baba ruha mosása
2013. máj. 4. 17:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%
szerintem jol teszed,én is külön mosom...az hogy meddig csinálod így azt te döntöd el,én amíg oviba nem ment így tettem
2013. máj. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nyugodtan lehet a szülőkével együtt mosni az első naptól kezdve.

Csak figyelni kell a hőfokokra. Zokni, alsónemű, törölköző, ágynemű csak 60 fokon.

2013. máj. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Másfajta mosószerrel mosod őket?

Egyébként ha nem allergiás, akkor nyugodtan moshatod a ti ruháitokkal együtt. Ha eddig másmilyen mosószert használtál az ő ruháihoz, akkor próbáld meg egyszer azt a mosószert, amit a saját ruhádhoz használsz, és ha nem lesz kiütéses, akkor nyugodtan moshatod együtt.

Ha maradsz a mostani megoldásnál, akkor nincs megszabva, hogy meddig ajánlott, addig csinálod így, amíg akarod.

2013. máj. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
28%
Szia! Jó így, ahogy csinálod! Kislányom 9 hónapos, de a mai napig külön mosom a ruháit, szerintem külön is kell.
2013. máj. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%
Semmi értelme külön mosni - a mosás UTÁN minden ruha tiszta, erre van kitalálva a mosás!!!! Mossad magasabb (60fok) fokozaton, és akkor garantáltan fertötlenitödik. (Mellesleg a felnött ruháknak is ez a höfok lenne az értelmes egészségügyi szempontból.
2013. máj. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
9%
Én a mai napig külön mosom a gyerekeim ruháit a mienktöl .
2013. máj. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%

:) Tök felesleges külön mosni... nem is értem minek? Ti a saját ruháitokba koszba "fetrengtek" ? Nem hiszem :)

Az ember ruhája ált. nem lesz a szó szoros értelmében véve KOSZOS, így nem kell külön mosni a gyerekét.


Én a Fiam ruháit az ELSŐ pillanattól együtt mostam a mieinkkel, ugyanazzal a mosószerrel/öblítővel. 7 hónap alatt eddig semmi baja, és asszem egészséges gyerek lesz ettől függetlenül :D

2013. máj. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
utolsó nem nem fetrengünk koszban nem is értem miért kell ilyen cinikusan hozzászólnod te csináld ahogy neked jó mi meg ahogy nekünk....az fel sem merül benned ,hogy esetleg más mosóporral mosom a gyermekem ruháit ,mert érzékenyebb a bőrük?lehet normáisan is megnyilvánulni
2013. máj. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%

Mi sem fetrengünk koszban, ne haragudj 7es.

Én külön mostam, mert egyrészt külön mosószerrel, másrészt egy pár hónapos babának szerettem volna külön mosni, én így csináltam, más másképp. Ráadásul annyi ruhája volt, hogy simán összegyűlt mindig egy-egy mosás. Most két évesen már rég berakhatnám a közösbe, de annyi ruha van, hogy külön mosom még mindig.

2013. máj. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

A Lányomnál még külön mostam a ruháit egy jó ideig, a Fiamét viszont már kezdetektől együtt mosom a miénkkel. Én minden ruhához fertőtlenítős öblítőt használok (dm-ben lehet kapni, bár kicsit borsos az ára) és a gyerekeknek minden ruháját vasalom.

60 fokon mosni nem jó, csináltam egy időben, de eldurvulnak a ruhák a magas hőfoktól.

Ja és azért keztem együtt mosni a ruhákat, mert egy idő után csak nehezen jött össze 1 mosásnyi. Aztán meg ahogy elkezdtünk játszózni, a Lányom ruhái sokszor koszosabbak voltak, mint a miénkek:o)

2013. máj. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!