Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 0-1 éves gyermeked "mennyibe...

0-1 éves gyermeked "mennyibe kerül"? Havi szinten?

Figyelt kérdés
Mi a legrosszabb eshetőség? Tehát ha kell pelus is, tápszeres is, esetleg hasfájós... Mennyi pénzbe kerül egy baba?
2013. máj. 5. 08:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy babának pelenka, tápszer és hasfájás elleni szer kell az nagyon messze van a legrosszabbtól. Amiket felsoroltál azokat nagyon sokan használják.

Nekünk mindent magunknak kell venni, semmit nem kaptunk, nem örököltünk. Kell pelenka, tápszer, minden egyes ruhadarabot, játékot, egyebet meg kell venni. Szinte minden hónapra jutott nagyobb dolog a sok kis apróság mellett. Mi minimum 30 ezret elköltünk rá havonta, de abban a hónapban, amikor pl. etetőszéket vettünk akkor 50 ezer is elment. És ez még mindig messze van attól, hogy ha valakinek gyógytornára kell járni, esetleg gyógyszer kell a babának.

2013. máj. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
SZerintem 30 ezer körül. Most 13 hónapos. Mindent megveszünk mi is, mert semmit nem kaptunk, nem örököltünk. 10 hós koráig volt anyatejes, most tápszeres. Viszi a pénzt a tápszer is rendesen. Pelust igyekszem mindig akcióst venni. Ruhákban anyukám segít. Turizza neki nagyon olcsón és nagyon jó állapotban lévőket. Bodykat is igyekszem nagy packban venni.
2013. máj. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi szerencsére rengeteg ruhát örököltünk, de annyit, hogy kb a negyedét hordjuk. Ezenkívül nem költünk sokat, havi egy nagyobb doboz pelus, 5-6 ezer, tápszer, mondjuk 2 doboz, 2 hétig elég, havi szinten 10000, ezenkívül apróságok, popsitörlő 1500, kaját igyekszem én főzni de veszünk bébiételt is, 8 darabot szoktam venni 2000ért, az 16 napig elég ha minden nap azt eszi, de eszik tejpépet, iszik teát a kettő szintén 2000 egy hónapra. Játékokra sok megy el, pl most lesz a névnapja, vettünk egy komolyabb játékot 6000ért. Jövő hónapban etetőszék, az 25000. De ezek nem havi, csak alkalmi költségek.

8 hónapos egyébként.

2013. máj. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A fiam nem hasfájós, anyatejes, ruhákat kaptunk használtan, így csak pelenka, popsitörlő, fürdető és krém kell neki.

Ez havonta max. 6ezer ft.

Most 5 hónapos, gondolom hozzátápláláskor ez az összeg kicsit megugrik majd.

2013. máj. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 10 hós, tápszerről nem tudok nyilatkozni mert anyatejes, de már rendesen eszik mindenfélét, ha nincs időm főzni akkor bébiételt kap, az sem olcsó. Kajája havi szinten szerintem legalább 30e Ft (pl nem issza meg a natúr vizet), de most tél volt, nem volt friss zöldség és gyümölcs, fagyasztottat vettem, vagy bébiételt. Nyáron és ősszel ez olcsóbb lesz (pl nem 400 Ft egy kg alma hanem 150). Pelenka: 10-12 ezer havonta, Pampers-t használunk, ez nem a legolcsóbb kategória, de ez vált be. Hasfájós volt, az Infacol nem nagy tétel, 1500 Ft /üveg, kb 3 üveg/hónap, de csak az első pár hónapban kell. Most éppen beteg, orvosság: 5000Ft. Popsitörlő+popsikrém kb 1500/hó, de attól függ hogy milyen popsitörlőt használsz, eddig én Pampers-t használtam, de kipróbáltam a Tesco-t, és ugyanolyan!!!! És fele annyiba kerül. 10 hónap alatt 4 garnitúra ruha (56,62,68,74-es méret), ha hamar kezd járni akkor kell cipő, nekünk sztem jövő hónapban, 7000-8000 Ft. Legtöbb cuccát turkálóban veszem, vagy kapjuk rokonoktól, havonta egyszer veszünk néhány body-t, zoknit, ez is kb 4000-5000 Ft. Nem olcsó mulatság, de ha pl mindíg van időd és alapanyagod főzni, akkor az a rész nem drága. Ha lesz tejed, akkor az is ingyen van.
2013. máj. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekünk pelus kb 5000/hó (pampers sleep&play bevált nálunk). popsitörlő kb.1000-1500/ hó(attól függ mennyit használunk el, milyent veszünk, lehet olcsóban is beszerezni, pl. ha nagyon jó akció van). Popsikrém szinte alig fogy, mert nem pirosodik ki szerencsénkre,gyógyszertárit használunk, szerintem teljesen jó, és olcsó, kb ezerpárszáz ft 3 doboz,hónapokig elég.Fürdetője is nálunk sokáig elég, min. 2 hónapig.

Ruhákat veszünk újakat, veszünk turisat is, ill. kaptunk ismerősöktől. Havi szinten 2-3 ezer ft, ha csak turisat veszek neki.

Tápszer: 2-3 doboz simán elmegy, min. 10 ezer ft/hó. Hasfájás, fogzás, stb. gyógyszerek kb 3-4-5 ezer / hó.

Plusz egyéb nagyobb kiadások: gyerekülés, etetőszék, stb...

2013. máj. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5. vagyok, a pelenka most már tényleg kevesebbe kerül kb 7 hós kora óta, addig anyatejet kapott, és 6-10 kaki volt egy nap, rengeteg pelenka fogyott. Most kb 6 db fogy egy nap..... akkor is 180 db/hó, az 2 nagy doboz. Akárhogy is számolom, nem ússzuk meg 12000 alatt.
2013. máj. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4-es! Pelenka, popsitörlő, fürdető max 6000? Mégis hogy csinálod ezt? 5 hónapos babának azért szerintem nem elég napi 3 pelus... Te varázsló vagy.
2013. máj. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát havi 20000 ft belekerült az biztos.
2013. máj. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Úgy max. 6000, hogy mindig csak akciósa, vagy kuponnal vásárolok.

Pelenka napi 4-5 fogy, általában DM-eset veszek mindig 25%-os kuponnal, vagy Rossmannosat ha van jó akció.

Popsitörlő havi 2 csomag fogy, darabja 200Ft, mindig akkor veszem, ha akciós a Pennyben.

Gyógyszertári krém se drága és tovább tart, mint 1 hónap.

2013. máj. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!