Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális hogy ennyire hasmenés...

Normális hogy ennyire hasmenéses lett az 1 éves babám a normafloretól?

Figyelt kérdés

Augmentint írt fel az orvos mellé persze kell a normaflore, de olyan erős hasmenése van, hogy csak na! Ma már annyira kicsípte a fenekét, hogy ordított a fájdalomtól, és fürdéskor a vízbe sem ült bele, ilyet még soha nem láttam, a kukiját is szana-szét marta. Már majdnem én is sírtam úgy sajnálom! Ne adjak több normafloret vagy mit csináljak? És mivel kenjem a popóját és a kukiját ami gyorsan meggyógyítja?

Előre is köszönöm!


2009. szept. 28. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:

NEm a normaflore az oka. Az augmentin is csinál ilyet. Hány napja szedi? Vidd vissza az orvoshoz írjon fel mást. Érzékeny valamelyik vivő anyagra. Vastagon kend be neki a popsiját Neogranormonnal, az segít neki tud majd aludni is. És látványosan javulni fog reggelre.

Gy.orvosi asszisztens

2009. szept. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát mi a Normaflore-t pont hogy hasmenésre kaptuk. Nem hiszem, hogy attól megy a babád hasa! Annak kéne megfognia a székletet! Baktériumfertőzése van?


Mi antibiotikumot kaptunk, és hozzá Pro+Kid-et, mint probiotikumot. (előtte 3 napig csak Normaflore-t kapott, amíg nem látta orvos, azt is a védőnő tanácsára, de nálunk hatott).


Popsiját popsikrémmel kend be simán, és néha szellőztesd, mielőtt visszapelenkázod.


Gyors gyógyulást kívánok Nektek!

2009. szept. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Augmentint most kapott másodjára, de mikor először adtam neki, akkor is hasmenéses volt. Én mindvégig a normaflore-nak tudtam be. Ezek után nem adok neki többet. Szombat óta kapja egyébként, de hasmenése tegnap óta van. Nagyon csúnyán szétmarta a fenekét és a kukiját, remélem aludni tudni fog!
2009. szept. 28. 21:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Az augmentint öt napig minimum adni kell neki.

Én spec. a Normaflore egy vivőanyagára vagyok allergiás, csalánkiütésem lesz tőle. Kórházban és otthon is a Protexin Restore nevű probiotikum hozott azonnali segítséget hasmenésnél a kisfiamnál.

[link]

2009. szept. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum okozza a hasmenést, abba ne hagyd a normaflore adását!
2009. szept. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok benne,hogy az augmentin a hibás... mivel már másodszor jársz így. Írd fel magadnak a kis könyvébe így nem felejted el ha legközelebb ezt akarnak írni neki. Az én fiam az amoxicillinnel van így.. nem is kaphat...

A doktornénink leállította amikor jelentkezett a hasmenés.

Igen egy antibiotikus kúrát legalább 5 napig kell folyatni,hogy hatásos legyen és ne csak a rezisztenciát érjük el egy adott baktérium törzsnél. Ha szombat óta szedi akkor most vagytok a második napon, ezért javasoltam,hogy menj el vele,illetve vissza az orvoshoz. mutasd meg neki most a gyerkőcöt és mond el,hogy a hasmas gyanúd szerint az augmentintől van, írjon fel valami mást. a Pro + kid jobb mint a Normafloer adhatod neki orvos nélkül is 3 hónapos kortól adható napi 1 adagoló kanál... Preventive is adható őszi időszakban 2 hónapig ételébe keverve...


Saját és gyakorlati tapasztalat amiket írok nekem hihetsz.


De ami a legfontosabb menj vissza és kérj másik antibiotikumot ha már arra van szükség. most meg a popsira Neogranormonn és mikor kibontod friss langyos kamillával átmosogathatod. Az én fiaim már annyira tudják,hogy ha valami fáj arra anya kamillát ad, ohgy már maguk kérik:) Torokfájásra, pisi kicsipésre stb:)

2009. szept. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22:04 gyermekorvosi asszisztens voltam:)
2009. szept. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat mindenkinek!
2009. szept. 29. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!