Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csinálnátok a helyemben?

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

7 és fél hónapos a fiam. Kúszni, mászni szeretne, de nem tud még, ez frusztrálja. Járunk gyógytornára, ahol azt az információt kaptuk, hogy hagyni kell a gyereket sokat hason lenni, még akkor is, a sír, mert különben nem fog fejlődni mozgásilag. Elég sűrűn előfordul, hogy elunja magát, mert szeretne elérni bizonyos dolgokat, de nem tudja, így ha nem megyek a segítségére kb. egy percen belül a nyöszörgésből nagy sírás, üvöltés lesz. Viszont én nem tudom elviselni, ha látom, hogy potyognak a könnyei.

Köszönöm előre is a válasz(oka)t.


2013. máj. 5. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
pedig kénytelen leszel elviselni a könnyeit, ha azt akarod, hogy fejlődjön
2013. máj. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Én együtt érzek veled! Sok-sok idő után be láttam, hogy tényleg sírni kell hagyni a babát az Ő érdekében. Tényleg rossz látni, ahogy sír. Tőlünk várják ilyenkor a segítséget. Pedig próbáld meg sírni hagyni. Sajnos elsősorban az én hibámból mai napig sem kúszik a babám, pedig már 9 hónapos, sokat volt kézben és én sem hagytam sírni. Most már úgy vagyok vele, hogy bárcsak hagytam volna egy kicsit pityeregni, lehet, hogy már kúszna.
2013. máj. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
ezeket akár én is írhattam volna. a gyógytornán azt mondták, hogy tegyek elé játékot, de attól úgy kiakad, hogy nem éri el, hogy borzasztó. amíg gyúrják a tornán, addig semmi baj, de amikor mászatni próbálják, akkor kezdődik a balhé. megtalálja a módját, hogy közlekedjen oda ahova akar. forog meg oldalaz, stb. hátrafelé halad, de előre felé nem használja a lábát, hanem a pociján fekszik, felemeli kezét lábát és örjöng, hogy nem tud haladni. ha pedig próbálom csinálni a lábával a mozdulatokat, akkor kiakad. passz.. sztem magától kell rájönniük a dolgokra. amúgy előbb utóbb nem fog hason sokat sírni, az enyém is ilyen volt és mostmár nem sír
2013. máj. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem voltam hajlandó sírni hagyni, szándékosan "kínozni" a babámat, valahogy azt súgták az ösztöneim, hogy jobb, ha nem siettetem, hanem hagyom magától fejlődni, hogy a saját tempójában csinálja a dolgokat.

Nekünk is ugyanezt mondta a gyógytornász, amit neked, viszont a fejlődésneurológián azt tanácsolta a doktornő, hogy egy ideig még ne erőltessem, kb 10 hónapos koráig belefér, ha nem kúszik. Neki lett igaza, 8 hónapos kora körül hirtelen "megszerette" a hason fekvést, és 9 hónaposan el is kezdett kúszni, rögtön teljesen szabályosan és gyorsan kúszott, majd 11 hónaposan szintén rögtön szabályosan, és hihetetlen gyorsasággal elkezdett mászni, 1 évesen felállt, most 14 hónapos, magabiztosan lépked a bútorok mellett.

Szóval én azt tanácsolom, hogy ne kínozd a babádat, ráér még 1-2 hónapig a kúszással, és addig hátha magától is ráérez a dologra, erőltetés nélkül is.

2013. máj. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!