Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnátok a játszótéren...

Mit csinálnátok a játszótéren ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Ma nagyon meglepődtem, köpni, nyelni nem tudtam. Fiam 1,5 éves, és odament egy másik vele egykorú babához. Kisfiam allergiás, folyamatosan folyik az orra. Erre anyuka elkezdi, h kisfiam gyere gyorsan ide, mert a másik gyerek beteg! Odarángatta, és megkért minket, h távozzunk, utána még a játékot is lefertőtlenítette. Mit tettetek volna a helyembe? (ja és mondtam, h nem beteg)
2013. ápr. 26. 19:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Valoszinuleg manias az anyuka, igy nem torodnek vele. Ne vedd a lelkedre, nem beteg a gyerkocod ez a lenyeg. (bar szegenyt az allergia miatt se irigylem :) )
2013. ápr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%
Semmit el mentem volna onnan.
2013. ápr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%

Bár kicsit túlreagálta a másik anyuka, de tök igaza volt, én is nagyon mérges vagyok, amikor beteg gyerekeket hoznak a játszóra. Ő azt nem tudhatja, hogy allergiás. egyébként minek van a szezonja, mire allergiás a fiad?


Nincs a gyerekedre írva, hogy mi a baja, lehet a másik gyerek mondjuk immunhiányos, és nem kaphat el semmit. csak egy példa. de lehet, csak első gyerek, és félti...


De tök igaza volt, utálom a játszón a beteg, taknyos gyerekeket.

2013. ápr. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
Röhögtem volna egy jót:)
2013. ápr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Mivel nincs ráírva a gyerekre, hogy "csak allergiás", így én nem csodálkozom a másik anyukán.Lehet, hogy épp most gyógyultak meg egy elhúzódó takonyból, esetleg lázból, beparázott, hogy visszaesik a gyerek. Lehet, van rossz tapasztalata. Ezen ne akadj fent. Még lesz ettől durvább is. Viszont, ha folyton folyik az orra, te meg folyton törölgesd, ha a játszótéren vagytok, mert én sem szeretem a beteg gyerekeket a fiam körül..tudom, hogy a tiéd allergiás, de mint mondottam, ezt a többiek nem tudhatják. Egy időben tele volt a táram egy-két szülővel, aki tojt rá, hogy beteg a gyereke, belázcsillapítózva elvitte oviba, mert nem tudta megoldani, én meg utána azt hallgattam az óvónőktől, hogy taknyos ám a gyerek, nem tudnék otthon maradni vele? Sok szülő a rossz tapasztalatok miatt nem reagálja le tapintatosan az ehhez hasonló helyzeteket.Van másik fele is a játszótérnek, mindenkié.
2013. ápr. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Én mentalitásomból adódóan kiosztottam volna, és nem mentem volna el onnan természetesen.

Leszögezem ebben az esetben.. (mivel nem beteg a gyerek hanem allergiás) Beteg gyereket nem vinnék közösségbe.

2013. ápr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%
Igaza van az anyukanak. Nincs a gyerekre írva, hogy miért folyik az orra. "Pisti csak allergiás a tudomisenmire, nem fertőző" ennyit kellett volna mondani es kész. Butaság volt felhaborodni.
2013. ápr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
Szia, a stílus az nem elfogadható, máshogy is lehetett volna. Azzal, hogy nem tetszik neki teljesen egyetértek. Kislányom 11,5 hónapos, tegnap a játszón odajött két másik lány (8 és 3 évesek) játszani a homokozonkkal, nem volt gondom addig amíg észre nem vettem, hogy a kisebbik nagyon köhög. A múlt héten szintén 3 éves kislány, orra alatt a rászáradt takony, illetve folyt a friss. Elég gusztustalan volt, persze lehet, hogy ő is csak allergiás. Anyuka viszont nem nagyon törölgette neki. Én "nem mertem" szólni, mert mindkettő etnikum volt. Viszont igyekszem nem lemenni, ha ők is lent vannak. Nem szertném, ha az én kislányom elkapna valamit.
2013. ápr. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

Azt, hogy ha nem tetszik neki, hogy allergiás a gyerek, akkor talán húzzon el ő, vagy hordja szkafanderben játszótérre.

Egyébként biztos nem mondtam volna ezt én sem, de most így hirtelen felindulásból ez jutott az eszembe.

Valószínű ugyanígy köpni nyelni nem tudtam volna, de biztosan nagyon rosszul esett volna nekem is.

2013. ápr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%

Hát igen nehéz kérdés, felénk is van nem egy full beteg gyerek aki oviba ugyan nem mehet mert földig lóg az orra köhög stb. de anyuka "nem akar vele megőrülni bent a lakásban" saját bevallása szerint, azaz a játszóra azért lehozza.

Én nem vagyok egy nagy paramami mert 3 gyerekem van ebből az elsőnek vasból van az immunrendszere attól hogy pistike mellette lógó orral homokozik netán megfogja a lapátját, nem lesz beteg. A kisebbjeim pedig elkapják a nagyobbtól aki bár nem betegszik meg, azért hazahordta-most pedig már a középső hordja haza a kicsinek szóval az minimum vicces lenne ha én szólnék így be egy anyukának emiatt hogy most folyik az orra a gyereknek...Úgyhogy én nem teszem szóvá .

De hallottam már ilyet igen aki ki volt akadva hogy köhögött mellette 2-t a gyerek vagy a babakocsi közelében mert köhögni egy nagyobb gyerek és nagy puffogva arrébb tolta a babakocsit és még meg is jegyezte hogy milyen már a nagyobb gyerek (4-5 év) hogy nem teszi a szája elé a kezét...Holott ez bármikor előfordulhat hogy elfelejti odatenni.

Amúgy az allergia témát meg tökre átérzem én full allergiás vagyok most is (mogyoró félék) később is (parlagfű) és amúgy meg penészre és kutya macska szőrre és atkára is. Én is tüsszögök sokszor .

2013. ápr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!