Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy csinálnátok a hozzátáp...

Ti hogy csinálnátok a hozzátáplálást (melyik szopit mivel kéne kiváltani)?

Figyelt kérdés

Babám így eszik:reggel 7-8 között,aztán 11-fél12, 3,6, fél9.

Első fiamnál délelőtt kóstoltattam,de aztán az almás-kekszes vagy banános-zabpelyhes kajával először az uzsit váltottam ki,hiszen délutánra már kevesebb tejem volt.

Most is délelőtt kóstoltatok,de ha már ezen túl vagyunk,elkezdhetem a 6 órásit kiváltani?

És a többi hogy legyen?Mert oké,reggel szopizik, fél12kor legyen majd a zöldség?És akkor délután hogy legyen?

Most úgy tűnik eléggé fixek ezek a szopizások, így van összehangolva a 2 fiú napirendje,ezért kérdezem.Nem mintha 1 hét alatt ki akarnék váltani mindent, csak érdekelne ti hogy csinálnátok.


2013. ápr. 3. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia:

Én egyáltalán nem ragaszkodtam ilyen szigorú napirendhez/kajarendhez. Igaz én igény szerint szoptattam és még szoptatok. A hozzátáplás nálunk úgy történt, hogy a doki felírta mit adhatok neki. Reggelire gyümölcs, ebédre gyümölcs, tejpép, vacsira tejpép. Én szopik előtt mindig megkináltam, hol ezzel, hol azzal. Volt, hogy elfogadta, volt, hogy nem.

Persze ez hat hónapos kaja volt, hét hónaposan jött a zöldség és így tovább.

Én nagyon szabadon kezeltem a dolgot. De egy szoptatást sem váltottam ki kajával.

2013. ápr. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lányom délelőtt gyümit eszi,délbe főzeléket.Egyedül 190g gyümivel tudok kiváltani egy étkezést.Főzelékből betol 190g-t,de rá 1órára 160mili tejet vagy tápszert is (200 mili kb egy adag neki nappal). Lányom reggel mikor ébred csak 60milit hajlandó megenni,igy én 9körül adom a gyümit.Utána 12-13között főzelék,14-15körül tejcsi/tápszer,vacsira fél8kor tápszer.Neked a 7-8 és a fél9 szopi legyen,de a 6is mert ne teheljed a pocakját rendes kajával még.11-fél12kor adj főzeléket neki,3kor gyümit.
2013. ápr. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi,én is valahogy így gondoltam kedves 2.,de azért még várok válaszokat:)
2013. ápr. 4. 14:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia nekem 6 hónapos volt a babám amikor elkezdtem a hozzátáplálást, 3 hete :)


Nekem így voltak előtte az időpontok

7 - reggeli

11 - tízórai

15 - uzsi

18:45 - vacsi

(19:30 fürdés)

+ utána még szopi - ez már csak nasi


Én úgy csináltam, hogy 1-1,5 hét alatt eltoltam egy kicsit az időpontokat, hogy legyen hely az ebédnek, ami nálunk csak szilárd lett szopi nélkül, ha eszik, eszik ha nem nem utána már csak vizet kap...


(A doki néni persze előzőleg nem igazán adott tetsztős tanácsot szóval nekem kellett kitalálni, utólag meg dícsért hogy milyen ügyes vagyok )


tehát az átmeneti időszakban így alakultak az időpontok

7

11 legkésőbb ekkor

16

19

(19:30 fürci)

+ szopi nasi


A bevezetéskor pedig így:

7 szopi

11 szopi

12:30/13:00 szilárd

16:00 szopi

19:00 szopi

(19:30 fürci)

+ szopi


Én ezek mellett még 23:00 körül lefejem mind a két cicit a biztonság kedvéért.. általában akkor fekszem le aludni:)

Remélem segítettem!


Én most azon töprengek, hogy a 19 órás szopi után megkínálnám az ebéd (általában házi tejcis zöldség püré) maradékával, ha kéri kéri, ) és így talán a nasi szopit is elhagyhatnánk, a többi időpontot én sem szeretném kiváltani mert akkor még rendesen van tejem 1 ciciből 180-230at szokott szopizni.


Neked erről mi a véleményed?

2013. ápr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!