Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden ill sok cicizős baba...

Minden ill sok cicizős baba nem alussza még át az éjszakát még 9 hónaposan sem? A kiságyat fogják még valaha használni?

Figyelt kérdés
Néha kétségbe esek, h alvászavaros lenne a babóm, néha megnyugszom, ha másnál is előfordul, h 9 hónaposan még legalább háromszor ébred éjjel cicizni lánykám. Ráadásul négy hónapos kora óta velünk alszik, nem a saját ágyában. Én rontottam el?
2009. szept. 29. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi 7,5 hósak vagyunk. A saját ágyában alszik, de még 1-2x ébred éjszaka.
2009. szept. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom 5 hós lesz vasárnap. Csak anyatejes, és cicin alszik el. Napközben és este is ha bealszik, egyenest beteszem az ágyba, ott alszik tovább. Elejével volt, hogy 2-3x kikéredzkedett, de az csak pár napig volt. Azóta nincs ilyennel probléma. Este 7 körül alszik el, kb 45 perccel ésőbb újra kel, de csak 2 percig tart a szopi, visszteszem. Utánna fél 1-kor kel, és reggel 6 körül. Jaj, amikor a fogai elkezdtek mozogni (még nem jöttek ki) pár este nyugtalanabbul aludt. Akkor nehezebben tettem vissza, többször is kelt. Volt, hogy a következő szoptatásig velünk aludt.

Hugom lánya viszont szintén ott ragadt. 15 hós lesz. Ő is többször ébred. Kicsit iszik, és alszik tovább.

2009. szept. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
AZ én fiam is 9 hónapos, most éjjel 4x kelt. Soha nem aludta még át az éjjelt. Bár ahhoz erősen ragaszkodom, hogy a szopi után visszategyük a kiságyába.
2009. szept. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 13 hós, az első hónapot a kiságyában aludta. Azóta velünk alszik - hasfájós volt majdnem 5 hós koráig - és még soha nem aludta át az éjszakát. Éjjelente 1-2 ébredése volt eddig, most jönnek a fogai, így akár 4X is ébred. Mindig anyatejjel altatom vissza, próbáltam vízzel, de óriási patália lett a vége... DE egyszer ennek is vége lesz. Amíg téged nem zavar, addig csak nyugodtan kapja a tejet éjjel is - ez a véleményem:)
2009. szept. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindhárom gyerekem csak szopott ebben a korban, mindegyik 3 hónapos kortól átaludta az éjszakát.


Szerintem ha ezt elrontásnak gondolod, akkor igen, te rontottad el. Bár sokan ezt nem élik még problémaként.


Ha rászoktatod, ott alszik veletek, csak oldalra fordul és ott a kaja, aztán alhat tovább, akkor persze hogy felkel.

Nekem külön szobában alszanak, nem zavarja meg az álmukat semmi, így nem is kelnek fel. Lehet elég neki, ha mocorogsz, felriad rá és megszokta, hogy mellen aludjon vissza.

2009. szept. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom most 9 és fél hónapos, és 9 hónaposan elégeltem meg, hogy éjjel már majdnem 3 óránként kelt cicizni. A dokinéni és a védőnő is azt mondta, hogy ennyi idősen elégnek kell lennie a vacsinak ahhoz, hogy átaludja az éjszakát, és hogy csak rajtam múlik, hogy alszik-e.


Elszántam magam, és leszoktattam róla. Első éjszaka amikor felsírt, bementem hozzá, jeleztem, hogy itt vagyok, majd kijöttem, és "visszaaltatta magát" (persze sírással...). Ezt 4szer eljátszotta azon az éjszakán.Fél 7kor már adtam neki enni. Másnap már csak kétszer ébredt, 6 körül evett, majd még visszaaludt utána. Harmadnap már csak 1szer kelt, és azóta is szépen beállt, hogy egyszer, mostmár általában 5 körül felébred, eszik, és aztán fél 8ig még alszik.

Áldom az eszem, hogy belevágtunk, mert neki is és nekem is nyugodtabb az éjszakám.


A dokinénink azt mondta, hogy ilyen korban már megszokásból kelnek a babák enni. És erről szépen le lehet szoktatni.


Éjjelente nem sírt sokáig, max 5 perc, ki lehet bírni, ha tudod, hogy mi a cél. Sztem próbáljátok ki, de nem szabad feladni, mert akkor nem lesz eredménye!!


Ja, azt elfelejtettem, hogy nem tudom, mit vacsizik a te babád, de az enyémnél az jött be, hogy vacsira főzelék, utána még gyümölcs, utána fürdés, és még szopizik utána. Így bírja 5ig. Amióta így alszik, sokkal többet eszik vacsira.


jó hosszú lett, bocsi, de remélem, tudtam segíteni!!

2009. szept. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt a rossz szokást te alakítottad ki. Nem magától ment be a ti ágyatokba, csak neked így kényelmesebb volt. Azért kel sokszor, mert tudja, hogy ott fekszel mellette, kap cicit, és ez rögződött benne. Kislányom szintén csak anyatejes volt, 8 hetes kora óta átaludt az éjszakát. Mellettem van a kiságy abban alszik. Nekem biztosan szerencsém is volt vele, de nem szoktattam volna mellénk.
2009. szept. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igen, ezek szerint mégiscsak én vagyok a ludas, de bevallom amikor már tizedszer kellett kivennem-ciciztetnem-visszatennem és megvárnom míg visszaalszik, akkor már igencsak ájuldoztam reggel amikor ébredni kellett.. :)
2009. szept. 29. 12:45
 9/9 anonim ***** válasza:
A www.kismamablog.hu oldalon éppen most van erről egy írás, ha van kedved, olvasd el.
2009. okt. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!