Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól használható az a...

Mikortól használható az a legegyszerűbb típusú, nagyon könnyű, nem dönthető, esernyőre csukható babakocsi?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy ilyet ajándékba. Ha már majd ülni tud a kisfiam bele lehet tenni? Most még csak 4,5 hónapos. Csak nekem fura lenne egy 6-7 hónapos baba egy ilyen kocsiban. Jól érezem, hogy attól még, hogy ülni tud nem kéne ennyi idősen bele tenni?
2013. máj. 6. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem dönthető akkor onnantól használd h ül magától a pici!

Én dönthetőt vettem, ha csak 10-15perces sétáról van szó akkor abba rakom. (7hós és nagyjából űl csak egyedül)

2013. máj. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nem dönthető a kocsi, akkor elvileg csak 6 hónapos kortól használható. Egyébként igen, amíg nem tud egyedül felülni, nem szabad felültetni!
2013. máj. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, jól érzed. Leginkább azért nem, mert egy 6-7 hónapos még legtöbbször elalszik séta közben, és "hülyén görnyedne" benne, naki még egy dönthető hátú sport vagy esernyő kocsi lenne jó. Amit kapták, az olyan másfél-két évesnek jó, ha hosszabb útra mentek és nem bírja a gyaloglást.
2013. máj. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ülni tud azt jelenti, hogy teljesen fekvö pozicióból egyedül semmi segítség nélkül felül, ez legtöbbször térdelö pozicióbol történik meg. kb 8 hós kora körül.

De még ekkor sem túl sokáig bírja ezt.

Az én lányom 10 hós, de sokszor elalszik babakocisban csak úgy is, így mindenképpen dönthetöbe viszem.

2013. máj. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

neki, amit kaptál*

bocs a sok hibáért...

2013. máj. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek a kérdezővel: attól, hogy 6-7 hónaposan éppen megtanul önállóan ülni (van amelyik baba még akkor sem), még nem kéne 1-2 órát egy ilyen sport kocsiba eltölteni, nem alkalmas még a hátizomzata ilyen hosszú távú ülésre! Szerintem ezek a tipusú sportkocsik már csak nagyobb gyerekeknél jönnek szóba, kb egy év körülieknél. De egy nagyobb gyerkőcnek is kényelmesebb félig fekvő pózban aludnia, mint ülőbe! Ott nyeklik a nyaka, stb.
2013. máj. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Van amúgy "rendes" dönthető kocsink, csak nem voltam biztos benne, ezt majd mikortól használhatjuk. Első gyermek. :)
2013. máj. 6. 13:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is van ilyen kocsi,már rég megvettem,mert nagyon olcsó volt,de csak most kezdtem el hosszabb távra is belerakni,2 éves,már ugye nem alszik el,ha megyünk valahová,szerintem kb-re ez a megfelelő kor.Persze csak rövidebb utakra bele lehet rakni már szerintem 1 éves kortól,akkor már tényleg tök stabilan ülnek.
2013. máj. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A (vízszintesig) dönthető sportkocsinkat 5 hónapos kortól használtuk és egy alap nem dönthetőt pedig 13 hónapos korában vettünk a lányunknak, mert kellett nyaraláshoz egy ici-picire csukható. Szerintem is 1 éves kortól valók ezek igazán a babáknak, amikor már ritkán alszik ha elmegyünk valahová, és egyébként ha meg ébren van, akkor csak ülni szeret, semmilyen döntést nem visel el, mert minél jobban szeretné belátni környezetét...ez kb 10-11 hónaposan jött el egyébként nálunk, hogy a dönthetőt teljesen fel kellett ültetni, különben hiszti volt belőle :)

Szóval ráértek még vele 1 éves kora körül...

2013. máj. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!