Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha van egy 1 éves gyerekem,...

Ha van egy 1 éves gyerekem, és mire kettő éves lesz megszületik a kistesója, akkor hogyan kapom tovább a gyest? Egy gyerek után? Vagy hogyan van ez?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
A Gyes összege nem függ a gyerekek számától. A jelenlegi szabályok szerint, mire a második megszületik, az ő kétéves koráig leszel gyes-re jogosult. Persze ha van munkaviszonyod, akkor a Tgyás-gyed kezdődik ismét.
2009. szept. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gondolom nem véletlen vagy 1 éves baba mellett gyesen, talán nem is voltál tgyásen, gyeden...

A lényeg, gyes marad továbbra is a második (harmadik, tehát utolsó)baba 2 éves koráig, a csp fog megnőni a 2 gyerek után járó összegre, ami egy gyerek után 12.200 ft két gyerek után már azt hiszem 28.000 ft.

2009. szept. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hülye vagyok,rosszul irtam,gyeden vagyok a lánykámmal!!!!
2009. szept. 29. 15:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Már terhes vagy?
2009. okt. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Két gyerekre 26.000.- a családi ha nem vagy egyedülálló.Ha jövő május elött szülsz akkor ugyanúgy két évig kapod a gyedet(ketőőre is egy gyed jár)mint az elsővel lett volna,szülés után t.gyás 6.hónapig utána a gyed.
2009. okt. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, pont ma kérdeztem meg.

Mikor fogsz szülni? Mert ha még van addig 180 napod, akkor ajánlatos elmenni táppénzre. Akkor nem az idei, hanem a tavalyi év lesz a TGYÁS, GYED alapja, amikor még valószínűleg kerestél, tehát jobban járnál. Na, én erről már lecsúsztam. Addig-addig szivattak, hogy rossz az AFP-m, lehet, hogy beteg a gyerek. Meg akartam várni az összes negatív eredményt, erre kicsúsztam a 180 napból. Így azt mondták, hogy mivel munkaviszonyom van, de keresetem nincs, ezért a minimálbér 2-szeresének 80 %-át kapom majd. Először mint TGYÁS-t, majd GYED-et. Lényegében mindegy, mert most már ugyanannyi lesz a kettő.

Ha a gyermek megszületett, az első után fel kell mondani a GYED-et vagy a GYES-t, és megigényelni a másodikra a TGYÁS-t, mert csak 1 gyerekre jár, jól írták a többiek. Ha ápr. 30 után szülsz csak 2 évre leszel jogosult, előtte még 3.

2009. okt. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok terhes,de tervezzük :)
2009. okt. 2. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!