Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezelték egy év alatti...

Hogyan kezelték egy év alatti babád vesemedence gyulladását? Az első gyulladást követte több is?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Ezt is én kérdeztem, csak gondoltam hátha látja most más is a kérdést.


2013. máj. 7. 07:47
 1/7 anonim ***** válasza:
3 hósan volt először. kórház 1 hét,antibiotikum 6 hét. újra kijött,enyhébben,de a kezelés ugyanez. havonta pisiminta kórházba. 3 havonta kontroll. 7 hós kora óta nincs gond,azóta volt pár kontroll,uh, ilyenek. most lesz 4 éves.
2013. máj. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

4 hónaposan volt vesemedence gyulladása a fiamnak. 1 hétig kórházban voltunk, vénásan kapott antibiotikumot, majd pedig kb. 1 hónapig még itthon fenntartó antibiotikum kúrát kellett csinálni. Aztán bizonyos időközönként vissza kellett menni kontrollra vizelettel, amit akkor megvizsgáltak mindig, de egyébként havonta mindig kellett a helyi gyerekorvosnak is vinni vizeletet ellenőriztetni. És a gyulladást követően vese izotópos vizsgálatra is el kellett vinnünk a fiúnkat.

De egyébként nem lett több gyulladás szerencsére, így 2 évesen voltunk utoljára kontrollon és már nem is kell mennünk.

2013. máj. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

10 hósan volt a fiamnak.1 hetet voltunk kórházba.Ott vénásan Zinacef-et kapott,majd mikor hazajöttünk egy hétig Zinnat-ot,4 hétig Sumetrolimot és további 4 hétig Nitrofurantoin port.

Mivel ő vesetágulatos sajnos,ezért nekem folyamatosan adnom kell még neki kis adagban a Sumetrolimot.

Már 1,5 éves lesz,de szerencsére nem volt azóta gond,nem lett újra vesemedence gyulladása.

2013. máj. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Nekünk is kell vinni havonta vizeletet a kórházba és minden láz esetén soron kívül,mivel mindig a vesemedence gyulladás amit először ki akarunk zárni.

2013. máj. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Most jár le nekünk is a v.m.gyulladás utáni 6 hetes gyógyszerezés. Kicsit félek, ha már nem kapja a gyógyszert, akkor mi lesz.

Egyébként nálunk is havonta kell leadni vizeletet (és oltások előtt is mindig), a kórházba is vissza kell menni kontrollra többször is.

2013. máj. 7. 10:33
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha még valaki visszanéz esetleg: Ti milyen probiotikumot adtatok a babátoknak az antibiotikum kezelés alatt és után?
2013. máj. 8. 08:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk még anno a Normaflore-t javasolta a gyerekorvosunk, de sokan mondják, hogy ez nem olyan jó, meg vannak jobbak, de nekünk ez is bevált, én felnőttként is ezt szoktam inni, ha véletlenül antibiotikumot kapok.
2013. máj. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!