Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kisfiamnak adhatoktehén...

1 éves kisfiamnak adhatoktehéntejet?

Figyelt kérdés
Hogyan kezdjem el "hozzászoktatni"? Most kezdtük el a bölcsit, és ott a 14-15 hónapos gyerekek már kakaót is isznak, de nekünk a védőnő azt javasolta, hogy még ne adjunk neki. Van már két nagyobb gyerkőc, ők ilyen idősen már itták a tejcsit, de most annyira tanácstalan vagyok, annyi minden változott azóta!
2013. máj. 7. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
13 hónapos a lányom és már tehéntejet iszik. A védőnő nekünk is azt javasolta, hogy még tejitalt adjak inkább neki, de nem issza meg, és a tápszer sem kellett már neki. ÚGyhogy fokozatosan szoktattam hozzá, először csak 1 dl körül kapott, aztán mindig kicsit többet.
2013. máj. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A lányom 1 évesen 2,8% tejet kapott forralás nélkül! Rögtön adtam neki reggel 1 egész adagot, amennyit egyébként is inna... Semmi baja nem lett tőle, azóta is kapja! Én bár csak reggel adok tehéntejet, este tejitalt kap a vitamin miatt! De simán lehet 2× A védőnő mondta, h nyugodtan... Szóval ne aggódj! Ill. ott a példa a saját nagyobb gyerekeidnél! Nekik sincs semmi bajuk!! :)
2013. máj. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk a gyerekorvos azt tanácsolta 1 éves vizsgálaton, hogy most már elkezdhetjük a tej adását, de figyeljük a gyereket. Elöször csak pár kortyot, és ha nincs gond, akkor 1 decit, majd emeljük az adagot. Ha fosik, fáj a hasa, pöttyös lesz, hány akkor hagyjuk abba és várjunk 1 évet vele.
2013. máj. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! :) Én is úgy gondoltam, hogy már szerintem is kaphat tejet, csak annyi mindent hallani mostanában, meg már el is felejtettem hogy a nagyobbaknál hogy volt, pedig ők is még csak ovisok! :D
2013. máj. 7. 12:58
 5/6 anonim válasza:
Eloszor meg kell probalnod adni neki,hogy kostolja meg es ha izlik neki,egesz nyugodtan adhatsz neki.Nekem 18honapos a lanyom szopik meg es az mellett kap tehentejet is.nagyon szereti.11honapos volt mikor eloszor probaltam.
2013. máj. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A nagynak én is két éves koráig adtam a vaníliás tejitalt, jó drága volt, de hát első gyerek, ugye, megvettük. Na ő nem is issza meg a sima tejet, csak a kakaót. A kicsi szereti a tejet, 1 éves korától, nem érzékeny rá, reggel este kap.


A szokásos szoktatás meg a vízzel kevert tejjel kezdődik, fokozatosan, először 1,5, utána 2,8 %-os tejjel, legalábbis a védőnő szerint.

2013. máj. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!