Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lehet este a babámnak?

Mi baja lehet este a babámnak?

Figyelt kérdés
7 hetes kisbabánk van, az elmúlt két napban esténként annyira sír, hogy nem lehet sehogy sem megvigasztalni. Egész nap nincs vele gond, szépen alszik, eszik, fent van kicsit és elnézelődik. Este viszont szó szerint ordít, se a ringatás, se a cici, se az éneklés nem vált be. Már azt is próbáltam, hogy leteszem a kiságyba, hagyom kicsit sírni, majd abbahagyja és elalszik. De nem hagyja abba és a szívem szakad meg! Nem a hasa fáj, de volt ilyen gondunk is, ezért adok neki még most is Infacolt. A hülye időjárás miatt lenne ilyen? Valaki segítsen! Mit csináljunk?

2013. máj. 8. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem hasfájás, akkor is elfáradnak estére a babák, és a "feszültség" belőlük még máshogy nem jöhet ki, csak sírással!

Baba, tehát sír, és egy ideig még sírni is fog. Így tudja kifejezni magát, ha fáj valamije, ha nem jó a "komfortérzete", ha álmos, ha túl sok inger érte stb...


Szóval ez van, túl kell vészelni, anyai nyugtatással, kitartással és türelemmel.

2013. máj. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 1 hónapostól 3 hónapos koráig menetrendszerűen fél6 és fél7 között sírt. Nem tudtam kitalálni, mitől - végül már csak ringattam, énekeltem, sétáltam vele... Aztán kinőtte.
2013. máj. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nálunk sajna ez kb 7-től fél10-ig tart. remélem hamar túl leszünk ezen az időszakon.

köszi mindkettőtöknek a válaszokat!

2013. máj. 8. 10:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is pont így volt, egy-két könnyebb este kivételével kb 3 hós koráig. Vigasztalhatatlan volt minden este. Én is próbáltam hagyni a kiságyban, egyszer sikerült kb fél óráig kibírnom, hogy ne menjek oda, de egyre jobban sírt, úgyhogy többet nem csináltam.

Utólag sem tudom, mi volt a baj, én akkor hasfájásnak tudtam be. Néha könnyített az espumisan vagy az infacol vagy a pocakmelegítés, máskor meg nem. Nagyon nehéz időszak, de túl vagyunk.

2013. máj. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!