Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadatattok a nem kotelezo...

Beadatattok a nem kotelezo oltasokat melyiket? Ha igen miert ha nem miert?

Figyelt kérdés
2 eves a fiam gyerekorvos szerint jobb ha beadatok neki minden oltast kotelezot nem kotelezot mivel kulfoldon elunk(itt az 1 eves oltast 2 evesen ismetlik) es sok fele fajta ember van es jobb ha vedve van a gyerekem.en nem vagyok az oltasok hive de ha tenyleg igy jobb neki akkor inkabb beadatnam
2013. máj. 8. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
én is beadatnám a helyedbe,bár gondolom nem vmi afrikai népcsoportban éltek,de ha a doki így javasolta,akkor én úgy tennék.én sem vagyok sok mindennek a híve,az oltásoknak sem,de inkább kapja meg,mint a kórházban szenvedjen szegény egy esetleges rota vírus miatt,vagy más egyéb miatt.
2013. máj. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 2 éves, szinte minden nem kötelező oltást megkapott eddig. Rota ellenit, prevenart, menjugatet, ősszel influenza ellen is oltattam. Nemsokára kapja a kullancs által terjesztett agyvelőgyulladás ellenit, és ovikezdés előtt beadatom a bárányhimlő ellenit is.

Azért jutottunk erre a megoldásra, mert neki van egy alapbetegsége, ami miatt rengeteget beteg, gyenge az immunrendszere, és az orvosunk szerint próbáljuk meg elkerülni ami elkerülhető. Én bízom benne, és mi is hasonlóan gondolkodunk, ezért oltattunk.

2013. máj. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én hallgattam az orvosra. prevenar, meningitec, kullancsok terjeszette agyhártyagyulladás ellenit adtunk be.


Párom öccse elkapta a rotá-t, 8 ágyas szobában 6an be voltak oltva, mégis napokat töltöttek bent. Azt nem adattuk be.


Bárányhimlőn még godnolkozunk. Lányunk van, nem akarom hogy beadatom aztán 25-30 év múlva kiderül hogy már nem véd és akkor kapja el, esetleg terhesen. Ha viszont gyerekként elkapja, akkor védve van felnőttként.

2013. máj. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden kötelezőt és nem kötelezőt is beadattunk, rotát, bárányhimlőt, kullancsot is. Sőt még az influenza ellenit is. Én is inkább a megelőzés híve vagyok, nem bírom nézni, ha beteg a gyerek és szenved.

Egyébként így is elkaphatja ezeket a betegségeket, de a lefolyása sokkal könnyebb és kevés az esélye a szövődményeknek.

2013. máj. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A bárányhimlő elleni oltás véd élete végéig.
2013. máj. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!