Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felelőtlenség nem használni...

Felelőtlenség nem használni légzésfigyelőt, ha már volt példa bölcsőhalálra a családban?

Figyelt kérdés
Ha az anya testvére hunyt el így annak idején.
2013. máj. 8. 22:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Most komolyan, szerinted????
2013. máj. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok orvos, nem tudom hogy emiatt nagyobb esély van-e újabb tragédiára.


De én nem tudnék nyugodtan aludni nélküle.

2013. máj. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Akár nagyobb az esély, akár nem, azért ha közeli hozzátartozóm pl. autóbalesetben elhunyt, én azért bekötöm magam, ha elindulunk.
2013. máj. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Én úgy hallottam/olvastam, hogy számít, ha volt már rá példa.


Azért kérdem, mert az ominózus anya nem használt egyiknél sem. Hála Istennek nem lett baj, csak engem meglepett.

2013. máj. 8. 23:01
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Még akkor is felelőtlenségnek tartom, ha nem történt ilyen.
2013. máj. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Mindenképpen fontos a légzésfigyelő! Barátnőm kisfiát újra kellett éleszteni 3 hónaposan, szerencsére nem lett nagy a baj. De nekem ez éppen elég volt! Én sem tudnék nyugodtan aludni, ha nem lenne légzésfigyelőnk! 1 éves korig ajánlott!
2013. máj. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Bizony, sajnos nagyobb rá az esély, ha a családban már előfordult ilyen tragédia.

Igen, felelőtlenségnek tartom, de őszintén szólva akkor is annak tartanám, ha nem történt volna ilyen a családban. Ha rendelkezésünkre áll egy eszköz, ami megmentheti a gyerek életét, akkor nem értem, miért nem élnek vele.

2013. máj. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%

A bölcsőhalál okai egyelőre totál bizonytalanok, az egyetlen biztos pont, hogy azoknál a családoknál fordul elő nagyobb gyakorisággal, ahol a babát külön szobában altatják (vagy egy szobában de külön kis ágyban távol a szülőktől vagy másik testvértől). Ahol együtt alszanak a babával és van bőrkontaktus, ott gyakorlatilag nulla az előfordulás.

Örökletességről nem tudok, ez inkább szociális hasonlóság lehet. (Anya is külön altatta a gyerekét, a gyerek is így csinálja...)


Mi is elgondolkodtunk annak idején a légzésfigyelőn a férjemmel, (az első baba születése előtt), engem nagyon idegesített volna, mert sok téves riasztásról lehet hallani, amitől biztos sokkolódom minden egyes alkalommal. (Megértem, ha ezzel nincs mindenki így, én ettől jobban féltem, mint hogy nem veszem észre még alvás közben is, ha valami nem stimmel, mert főként az újszülött minden szusszanására ébredtem mindig, többször is mint kellett volna.Én attól is féltem volna, hogy mit tudok csinálni, ha "nem tévesen" riaszt, egy felnőtt újraélesztésére sem érzem magam képesnek, pedig az sokkal "egyszerűbb", mint egy babánál, hiába végeztem elsősegély tanfolyamot, élesben másnak gondolom. De lehet, hogy ezzel nincs igazam, nem tudom, hála Istennek nem volt ilyesmire szükségem.

Egy ágyban alvást én sem szeretem, de egy éves korig minimum mellettem volt a gyerekek kiságya, és csak később költöztek külön szobába.


Azt az egyet gondoltuk, hogy ha koraszülött, vagy nagyon alacsony súlyú babánk lesz, akkor minimum az első időre mégis beszerzünk egy figyelőt, de koraszülöttünk nem lett és a legkisebb súly is 2850 gramm volt, tehát a kritikus határ felett.


Én nem tartom felelőtlenségnek, mindenkinek magának kell dönteni, hogyan érzi magát nagyobb biztonságban.


Volt itt is már ilyen kérdés, hogy kinél "mentett életet" a figyelő, és bár sokan beszámoltak erről a válaszadók közül, számomra nem volt meggyőző sok esetben, hogy "valódi életveszély" volt-e, vagy csak egy légzést kihagyott pl. a baba, illetve hogy figyelő nélkül nem oldották volna-e meg hasonlóan a helyzetet, mint azzal együtt.

2013. máj. 9. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

"az újszülött minden szusszanására ébredtem mindig"

Csak hogy a bölcsőhalál lényege pont az, hogy nincs "szusszanás", tehát nincs mire felébredned. Akkor "helyettesíthetnéd" a légzésfigyelőt, ha folyamatosan, minden percben lesnéd a babád alvás közben, hogy vesz-e levegőt, tehát te gyakorlatilag nem alhatnál, ami elég kivitelezhetetlen.

Mi is úgy aludtunk az első hónapokban, hogy a baba kiságya a mienk mellett volt, de én nem éreztem magamban a szuper képességet, hogy felébredek, ha a baba nem vesz levegőt.

2013. máj. 9. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23%
Ok, írhattam volna úgy is, hogy bíztam abban, hogy a belső érzékem (hetedik érzék) felébresztett volna, ha baj van.
2013. máj. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!