Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirend vagy ahogy esik úgy...

Napirend vagy ahogy esik úgy puffan szerint élitek 4-7 hónapos babátokkal a mindennapokat?

Figyelt kérdés
Egy gyerkőcös anyukák válaszait várnám
2013. máj. 9. 07:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég későn lett napirendünk, 7 hós volt talán, addig tök spontán volt minden. Aludt amikor elálmosodott, kb 3 óránként evett. A hozzátáplálás sokmindent megoldott, egész jó a napirendünk, 5-szopi, 8-reggeli, 12-ebéd, 16-uzsi, 19-vacsi, plusz-mínusz fél óra, és alszik egyet délelőtt, és egyet délután. De ez csak 7 hós kora óta van így, magának állította be.
2013. máj. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

VAn egy ritmus,de nem órára csinálok mindent.

Pl ha nem álmos 4-kor akkor nem altatom,hanem majd csak 5-kör.

2013. máj. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

4,5hónapos a fiam.

Ami fix hogy 2órát tölt ébren nappal.Más semmi sem fix.

Kb 2,3óránként szopozik,8fele fürdetem,9fele alszik el.

De ez persze mind attol függ hogy mikor alszik el és ébred.

Nekünk megfelel igy semmi gond ninc.

Persze valoszinü hogy késöbb majd kialakul,és egyformábbak lesznek a napjaink!

2013. máj. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sosem erőltettem a napirendet.Mindig csak egyetlen fix dolog volt, az pedig az esti fürcsi.A babák úgy is kialakítják maguknak a kis napirendet, csak figyelni kell őket.Mert hiába akarod elaltatni ha nem álmos, és hiába tömöd étellel ha nem éhes.
2013. máj. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
napirend.nem óra szerint élünk,csak körülbelül meg van mindennek az ideje.Én szeretem a napirendet, tudunk tervezni,olyen nem volt még, hogy volt valami program és bealudt mondjuk előtte és nem mentünk el.de ez csak egy pl volt, sok oka van, amiért szeretem a napirendtet, amihez nem ragaszkodok görcsösen-mereven, mert ahogy nő a pici úgy változik.
2013. máj. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom ugyan már 16 hónapos, de elég korán elkezdtük kialakítani a napirendet. Persze ezt mindig hozzáigazítjuk az adott életciklushoz: hozzátáplálás, 2 alvás, 1 alvás. Ő nagyon igényli a rendszerességet az életében, mindig jól tudja, hogy mi után mi fog következni. Most már például ebéd után szépen megy be a kispárnájával a szobába aludni. Nekem is sokkal kiszámíthatóbb így, és az éjszakáink is sokkal nyugodtabbak.

Ezzel szemben van olyan ismerősöm, akik az 1 éves gyerekkel is mindent teljesen rögtönözve csinálnak. Nem is volt még átaludt éjszakájuk eddig.

2013. máj. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!


Én is pont ugyanezt vettem észre, mint amit írtál, kedves utolsó, hogy amikor majdnem napirend szerint élünk (nem percre pontosan természetesen és ha nem álmos, nem teszem le aludni, de megvan a rendszeresség), akkor sokkal nyugodtabb a babám, de mihelyst ahogy összevissza van minden, sokkal nyugtalanabb, nyűgösebb.

2013. máj. 9. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!