Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más nagymama is azt szeretné...

Más nagymama is azt szeretné minél kövérebb legyen az unokája?

Figyelt kérdés

13 hónapos a lányom és 11 kg, 77 cm magas szóval elég jó húsban van. Most nem eszik olyan nagyon jól a kicsi mert jönnek az örlőfogai, és anyósom már aggódik hogy mi lesz. Szerinte most biztosan nagyon sokat veszít majd a súlyából és mi lesz akkor!? Mikor 10 hónaposan elindult egyfolytában azt mondogatta, jaj most biztos le fog fogyni, hiszen szinte egész nap jön-megy. Folyton kérdezgeti, hogy megmértem-e már hogy mennyit hízott, mikor mondtam hogy ebben a hónapban 30 dkg-t majdnem sírva fakadt hogy mutassam meg orvosnak, mert ez így nem jó. Nem érti meg hogy már nem fog havi 1 kg-t hízni. Állandóan azzal jön, hogy a szomszédjuk kislánya 1900 grammal született, és most 5 hónapos, de majd kicsattan olyan pufók, mert már 7,5 kg. Szerinte a 11 kg kevés a lányomnak. Tudom hogy nem az, hiszen 2750 grammal született, és az orvos szerint tökéletes a súlya, sőt...

Más nagymama is ilyen?


2013. máj. 9. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is: teljesen jó a súlya...sőt :) kisfiam 13 hós és 10kg 75 cm.anyukám szerint nem vékony a fiam,viszont ha nála vagyunk mindig tömködné.most ezt egyen most azt blabla...nem engedem neki mert tudom,hogy mennyi esik jól neki és azontúl már nem engedem hogy adjon neki.bár nem is eszi meg mikor már elég
2013. máj. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom 17 hónapos, és alig több mint 9 kg. Ő sem sovány, viszont rengeteget mozog, egész nap szalad, jön megy :) Szerintem ne aggódj, inkább próbáld megértetni a mamával, hogy ne más gyerekekhez hasonlítsa a gyereket.
2013. máj. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Na, az én anyósom is ilyen. Az én fiam most lesz 13 hónapos és 10,5 kg, de mindig célozgat nekem, hogy a férjem 1 évesen már kereken 15 kiló volt... Mondjuk azt nem mondja, hogy miért (gondolom, hogy milyen cukros vackokkal etette). Meg folyton egy másik gyerekhez hasonlítgatja ő is.

Nyugodjál meg, teljesen jó a súlya a kislányodnak, a nagymama meg mondjon amit akar. :-)

2013. máj. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A nagyik idejében a kövérség nem ritkán a túlélést jelentette, hiszen aki soványka volt és jött egy éhezéses időszak, az megbetegedett, talán meg is halt. Innen az aggodalmuk. Vagy ha a soványka gyerek megbetegedett és mondjuk napokig alig tudott enni, akkor legyengült. De ma már mások az életkörülményeink, nem kell tartalékokat felhalmoznunk a testünkben, hiszen van élelem elegendő mennyiségben, nem fenyeget éhezés, a súlyosabb betegségek is eltűntek már. De ugye az élményeik, a tapasztalataik nekik nagyon mások, mint nekünk.
2013. máj. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!